Konferencijoje – apie įvaikinimą ir globą

Kovo 19 d. Šakių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyrių vedėjos Leonora Pocevičiūtė ir Rūta Lebedžinskienė dalyvavo Seime vykusioje konferencijoje „Įvaikinimas ir globa: ar įstatymai atitinka realius poreikius?”

Informuojama, kad šiuo metu bendras globojamų (rūpinamų) vaikų skaičius Lietuvoje – 8870. Šeimose globojami 5592 vaikai, globėjų (rūpintojų) šeimose auga 4369 vaikai, iš jų vaiko giminaičių šeimose – 2991 vaikas, artimųjų giminaičių – 2153 vaikai. Šeimynose globojamų vaikų yra 435, institucijose – 2830. Pernai šalyje įvaikinti 175 be tėvų globos likę vaikai (iš jų 36 vaikus įvaikino užsienyje gyvenančios šeimos, kurių vienas iš tėvų Lietuvos pilietis).
 
Po konferencijos Socialinės paramos skyriaus vedėja pasakojo, kad savivaldybėms rekomenduojama budinčiam globotojui ir vaikus globojančiai šeimai pagalbos pinigų sumą skirti atsižvelgiant į globojamų vaikų skaičių ir amžių. Taip pat ji pasakojo, kad praėjusių metų pabaigoje Globėjų ir įtėvių asociacija atliko tyrimą, su kokiomis problemomis susiduria globėjų, įtėvių šeimos bei kokie jų poreikiai. Gauta 237 respondentų, kurių šeimose įvaikinta arba nuolatinai globojama 374 vaikai, atsakymai. Tyrimas atskleidė šiuo metu labai svarbią ir opią problemą – įvaikinto vaiko priežiūros atostogų trukmė ir apmokėjimas jų metu neatitinka nei vaiko, nei šeimos poreikių, o nuolatinai paėmus vaiką globoti, jos išvis nėra skiriamos (išskyrus, iki kol vaikui sukaks dveji metai). Tyrimo metu išryškėjo tendencija, kad kuo jaunesnis vaikas priimamas į šeimą, tuo ilgesnių vaiko priežiūros atostogų reikėtų, ir atvirkščiai – kuo vyresnis vaikas, tuo trumpesnių vaiko priežiūros atostogų reikia. Parengti siūlymai dėl įstatymų pataisų, reglamentuojančių vaiko priežiūros atostogas ir apmokėjimą jų metu įtėviams ir nuolatiniams globėjams. Jauna įtėvių šeima pasidalino savo istorija, kiek jų lūkesčiai sutapo su realybe. VšĮ „Sotas“ psichologas Andrius Atas supažindino su pagrindiniais kriziniais momentais šeimoje įvaikinus/globojant vaiką. Jis pabrėžė, jog šeimos sėkmė priklauso nuo įtėvių pasirengimo, motyvacijos, lūkesčių, netekčių neturėjimo, požiūrio į vaiko istoriją, gebėjimo kurti saugų ryšį.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.