Tyrimas atskleidžia: žmonės elektronikos atliekų neskiria nuo plastiko ar metalo

Kaip parodė kiek anksčiau Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) inicijuotas tyrimas, daugiau kaip pusė šalies gyventojų nesuvokia, kad elektroniniai žaislai yra elektronika, o daugiau kaip trečdalis nežino, kad elektronikos atliekoms priskiriami nebenaudojami šaldytuvai, elektrinės viryklės, skalbimo mašinos.

Pranešime spaudai skelbiama, kad nors šalyje yra išvystytas elektronikos atliekų surinkimo tinklas, nuolat aiškinama, kad elektronikos atliekas reikėtų rūšiuoti atsakingai, jos net nemokamai surenkamos iš namų ūkių, tačiau vis dar dalis gyventojų stokoja supratimo apie tinkamą rūšiavimą.
 
Kaip parodė EPA inicijuotas tyrimas, net 37 proc. respondentų nebenaudojamą, sugedusį šaldytuvą, elektrinę viryklę ar skalbimo mašiną priskirtų ne elektronikos, o kitų kategorijų atliekoms. 17 proc. apklausos dalyvių tokias atliekas vertina kaip metalo laužą, 10 proc. jas supranta kaip po rūšiavimo likusias atliekas, o dar kiti 10 proc. tai vertina kaip jokiai atliekų rūšiai nepriskirtinus daiktus. Dar sunkiau gyventojams yra suprasti, kur reikėtų išmesti sulūžusius, nebenaudojamus elektroninius žaislus su baterijomis. Kad tai yra elektronikos atliekos, žino mažiau nei pusė (48 proc.) tyrimo dalyvių. Net 28 proc. apklaustųjų buvo įsitikinę, kad tai plastiko atliekos, 11 proc. tokius žaislus priskyrė po rūšiavimo likusioms atliekoms, o 13 proc. išsakė įsitikinimą, kad tokios atliekos nėra siejamos su jokia rūšiuojamų atliekų kategorija.

Apklausos duomenimis, 16 proc. gyventojų smulkiosios elektronikos atliekas, pavyzdžiui, sugedusį, nebenaudojamą plaktuvą, smulkintuvą, kavamalę, plaukų džiovintuvą, barzdaskutę išmeta į po rūšiavimo likusių buitinių atliekų konteinerį, o 11 proc. – į plastiko atliekoms skirtą konteinerį.

Kaip žinia, elektronikos atliekos gali būti išvežamos iš namų užsiregistravus dėl tokių atliekų išvežimo, ne pirmi metai atsakingai atsikratyti elektronikos atliekomis padeda ir Šakių viešoji biblioteka – dalyvauja EPA projekte, surenka šias atliekas ir už gerus rezultatus sulaukia prizų – knygų ar į susitikimus su skaitytojais atvykstančių žinomų žmonių.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.