Dviračius jau galima registruoti kaip ir automobilius

dviraciu registrasVis daugiau rajono gyventojų įsigyja dviračius, kurių kainos yra tikrai nemažos. Kitas žingsnis po dviračio įsigijimo – pasirūpinti jo apsauga.
 
Šiuo metu Lietuvoje jau veikia dviračių registro sistema, kuri yra prevencinė dviračių vagysčių priemonė ir sudaro daugiau galimybių identifikuoti, surasti ir atgauti pavogtą dviratį. Sistema padeda pasitikrinti, ar planuojamas įsigyti naudotas dviratis nėra vogtas, taip pat ji sudarys galimybę įrodyti dviračio nuosavybę, praradus jo įsigijimą patvirtinančius dokumentus.

Visi, kurie nori naudotis dviračių registracijos sistema, turi užsiregistruoti interneto svetainėje www.dviraciuregistras.lt . Prisijungęs prie dviračių registro, žmogus galės registruoti savo ar savo šeimos ir kitų artimų žmonių dviračius. Norint registruoti dviratį, į dviračių registrą reikės įvesti dviračio rėmo numerį (jį turi kiekvienas dviratis). Užregistravus dviratį, žmogui paštu bus išsiunčiamas lipdukas su kodu, kurį reikės priklijuoti ant dviračio rėmo. Jei registruotą dviratį pavogtų, tuomet dviračių registre reikėtų tai pažymėti.

Be to, dviračių registre yra galimybė perregistruoti dviratį kitam savininkui, kai dviratis parduodamas, pažymėti dviračio vagystės vietą žemėlapyje, prisijungti prie policijos registro su informacija apie vogtus daiktus bei atlikti kitas funkcijas.

Įtraukti į dviračių registrą savo dviratį galima ne tik internetiniu būdu, tačiau ir Šakiuose, Mindaugo Balčiūno dviračių parduotuvėje. „Tai yra greičiau, nes žmogus lipdukus gauna iškart, nereikia laukti, kol juos atsiųs paštu. Aš priklausau Lietuvos dviračių verslo asociacijai, todėl galiu teikti šią paslaugą. Jei žmonės registruosis dviračius, aš ją teiksiu ir toliau, jeigu ne – turėsiu nutraukti šitą veiklą, nes ji taps nuostolinga“,- teigė šakietis verslininkas.

Pasak M. Balčiūno, tinkamiausias laikas kreiptis dėl dviračio registravimo yra dabar. „Vasarą mes būname labai užsiėmę, yra labai sunku spėti aptarnauti visus, kurių dviračiams reikalinga techninė priežiūra, jau nekalbant apie dviračių registravimą. Geriau dviračius registruoti ne sezono metu. Žmogus galėtų ne tik užsiregistruoti dviratį, bet tuo pačiu jį atsivežęs sutvarkyti, paruošti kitam sezonui. Aišku, norint užregistruoti dviratį, jo su savimi turėti nebūtina, užtektų tik atsinešti dviračio dokumentus, pasą, kuriame būtų teisingai užrašytas dviračio rėmo numeris.

Dviračio registravimo, perregistravimo paslaugos kainuoja 12 litų, informavimas, kad dviratis vogtas mažiau, nei per 20 darbo dienų atsieis 15 litų (kitu atveju – nemokamai). Daugiau informacijos galima rasti internetinėje svetainėje www.dviraciuregistras.lt.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.