baneris leidinys

dviraciu registrasVis daugiau rajono gyventojų įsigyja dviračius, kurių kainos yra tikrai nemažos. Kitas žingsnis po dviračio įsigijimo – pasirūpinti jo apsauga.
 
Šiuo metu Lietuvoje jau veikia dviračių registro sistema, kuri yra prevencinė dviračių vagysčių priemonė ir sudaro daugiau galimybių identifikuoti, surasti ir atgauti pavogtą dviratį. Sistema padeda pasitikrinti, ar planuojamas įsigyti naudotas dviratis nėra vogtas, taip pat ji sudarys galimybę įrodyti dviračio nuosavybę, praradus jo įsigijimą patvirtinančius dokumentus.

Visi, kurie nori naudotis dviračių registracijos sistema, turi užsiregistruoti interneto svetainėje www.dviraciuregistras.lt . Prisijungęs prie dviračių registro, žmogus galės registruoti savo ar savo šeimos ir kitų artimų žmonių dviračius. Norint registruoti dviratį, į dviračių registrą reikės įvesti dviračio rėmo numerį (jį turi kiekvienas dviratis). Užregistravus dviratį, žmogui paštu bus išsiunčiamas lipdukas su kodu, kurį reikės priklijuoti ant dviračio rėmo. Jei registruotą dviratį pavogtų, tuomet dviračių registre reikėtų tai pažymėti.

Be to, dviračių registre yra galimybė perregistruoti dviratį kitam savininkui, kai dviratis parduodamas, pažymėti dviračio vagystės vietą žemėlapyje, prisijungti prie policijos registro su informacija apie vogtus daiktus bei atlikti kitas funkcijas.

Įtraukti į dviračių registrą savo dviratį galima ne tik internetiniu būdu, tačiau ir Šakiuose, Mindaugo Balčiūno dviračių parduotuvėje. „Tai yra greičiau, nes žmogus lipdukus gauna iškart, nereikia laukti, kol juos atsiųs paštu. Aš priklausau Lietuvos dviračių verslo asociacijai, todėl galiu teikti šią paslaugą. Jei žmonės registruosis dviračius, aš ją teiksiu ir toliau, jeigu ne – turėsiu nutraukti šitą veiklą, nes ji taps nuostolinga“,- teigė šakietis verslininkas.

Pasak M. Balčiūno, tinkamiausias laikas kreiptis dėl dviračio registravimo yra dabar. „Vasarą mes būname labai užsiėmę, yra labai sunku spėti aptarnauti visus, kurių dviračiams reikalinga techninė priežiūra, jau nekalbant apie dviračių registravimą. Geriau dviračius registruoti ne sezono metu. Žmogus galėtų ne tik užsiregistruoti dviratį, bet tuo pačiu jį atsivežęs sutvarkyti, paruošti kitam sezonui. Aišku, norint užregistruoti dviratį, jo su savimi turėti nebūtina, užtektų tik atsinešti dviračio dokumentus, pasą, kuriame būtų teisingai užrašytas dviračio rėmo numeris.

Dviračio registravimo, perregistravimo paslaugos kainuoja 12 litų, informavimas, kad dviratis vogtas mažiau, nei per 20 darbo dienų atsieis 15 litų (kitu atveju – nemokamai). Daugiau informacijos galima rasti internetinėje svetainėje www.dviraciuregistras.lt.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos