Socialinių pašalpų krepšelis bus suveržtas

poceviciuteSima KAZARIAN
 
Nuo kitų metų socialinę pašalpą gauti nebus taip paprasta kaip iki šiol: teks išlaikyti savotišką bendruomenės patikrą.
 
Nuotr. Kiekvienoje seniūnijoje bus surinkta komanda iki 9 žmonių, kurie kiekvieną pašalpos prašymą nagrinės atskirai ir, atsižvelgdami į žmogų, nuspręs, ar jam priklauso ta pašalpa“,- pasakojo L. Pocevičiūtė.
 
„Nuo šiol sprendimas, kam teikti socialinę pašalpą, o kam ne, priklausys nuo pačios savivaldybės. Jei anksčiau žmogus turėdavo tik pateikti dokumentus, kurie liudijo, jog pajamos vienam šeimos nariui neviršija 350 litų ir pašalpą gaudavo, dabar to nepakaks“,- teigė Šakių savivaldybės Socialinės apsaugos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė.

„Yra tekę iš seniūnų girdėti, kad pašalpų žmonės atvažiuoja atsiimti su puikiomis mašinomis, išsidabinę. Yra tokių, kuriems jos tikrai nereikia, nes jie užsidirba pinigų kitokiais būdais, dažniausiai nelegaliais. Aš nekalbu apie tuos, kurie kaip padieniai darbininkai gauna papildomas pajamas iš ūkininkų, nes šiaip ar taip jie gyvena tikrai kukliai. Kalba eina apie tuos, kurie gyvena tikrai pasiturinčiai, bet popieriuje atsispindi priešinga situacija. Taigi nuo šiol tokius pašalpų gavėjus yra siekiama pažaboti. Kiekvienoje seniūnijoje bus surinkta komanda iki 9 žmonių, kurie kiekvieną pašalpos prašymą nagrinės atskirai ir, atsižvelgdami į žmogų, nuspręs, ar jam priklauso ta pašalpa“,- pasakojo L. Pocevičiūtė.

Beje, toks principas „arčiau žmonių“ skirtas tik tam, kad būtų sumažintas, o ne padidintas pašalpos gavėjų skaičius,. Taigi, atvirkštiniu būdu jis neveiks: gyventojams, kur vienam šeimos nariui per mėnesį tenka daugiau nei 350 litų, pašalpos gauti nepavyks, net ir bandant įrodyti, kad jis gyvena labai skurdžiai, jei lėšos viršija sumą labai nežymiai.

Taryba, sprendžianti kam skirti pašalpas, bus sudaryta iš įvairių sričių atstovų – bendruomenių, seniūnijų, seniūnaičių, mokyklų ir kitų organizacijų darbuotojų, kurie pažįsta savo seniūnijos gyventojus ir žino jų tikrąją finansinę situaciją. Per sausio mėnesį savivaldybė turi parengti programą ir pasitvirtinti taisykles, kuriomis bus apibrėžiamas pašalpos skyrimo mechanizmas. Tai darys ne vien Socialinės apsaugos skyrius. „Mums vieniems tai jau būtų per sunku. Dėl to buvo papildomai suburta speciali grupė, kuri padės atlikti šį darbą“,- teigė L. Pocevičiūtė.

Norėdama pasisemti patirties, kaip vykdyti perduotas savarankiškas funkcijas, darbo grupė vyks į vieną iš pilotinių savivaldybių, kurios šią tvarką išbandė anksčiau.

Darbo grupėje dalyvausiantis naujasis Kudirkos Naumiesčio seniūnas Algirdas Stankevičius teigia, kad naujoji tvarka turėtų pasiteisinti, nes yra tikrai nemažai piktnaudžiaujančių tiek ankstesnėje Kidulių, tiek ir Kudirkos Naumiesčio seniūnijose.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate prezidento rinkimų rezultatus?

klausimelis 05 14Virginijus iš Branduoliškių:

Rinkimuose dalyvavau. Balsavau namuose. Man svarbu, kurį prezidentą išsirinksim. Tegul būna tas pats prezidentas. Bet patinka ir Žemaitaitis. Nes žmones palaiko. Tik nesupratau, kaip reikia balsuoti dėl to referendumo. Kažkaip nesusigaudžiau. Tai nieko biuletenyje ir nežymėjau. Balsuosiu ir antrame ture. 

klausimelis 05 14 2

Kristina iš Miknaičių:

Aišku, balsavau. Šiaip patenkinta rezultatais. Man Nausėda – toks žmogus kaip žmogus. Nemanyčiau, kad Šimonytė tikrai įeitų į tą frontą. Aš už Nausėdą, nors prie širdies ir Žemaitaitis. Daug žadantis. O kad atsisakė Seimo nario mandato, manau, turėjo savo priežasčių. Aišku, būtų buvęs nekaltas, būtų nereikėję trauktis. Kiti kandidatai – visi kytri, daug žada, bet nieko nedaro.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.