baneris leidinys

varankevicius smirnovasGintarė MARTINAITIENĖ  

Pirmadienį Latvijoje vykusiame atvirame Baltijos šalių pankrationo čempionate Šakių džiudžitso ir kobudo sporto klubo „Ošimas“ sportininkas Ernestas Varankevičius (treneris Vytautas Smirnovas) tapo čempionu. Ne tik jis, bet ir kiti geriausi klubo auklėtiniai neleidžia sau atsipūsti ir pluša sporto salėje – ant nosies Europos grappling imtynių čempionatas.

Nuotr. Ernestas Varankevičius didžiausiu autoritetu laiko ne pasaulines žvaigždes, o savo trenerį Vytautą Smirnovą, kuris nuo pirmų dienų jį skatina eiti į priekį.

Šešiolikmetis E. Varankevičius džiudžitsu užsiima septinti metai. Nors apdovanojimų buvę įvairiausių, tačiau paskutinis – vienas svarbiausių ir itin džiuginantis. Jis savo svorio kategorijoje iki 77 kg buvo nepralenkiamas ir tapo nugalėtoju – buvo apdovanotas specialiu čempionato diržu bei taure. Iš viso čempionate varžėsi 49 dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir Estijos, Latvijos, Rusijos, Uzbekistano.  

Paklaustas, ar daug pastangų ir laiko reikia norint pasiekti tokių rezultatų, Ernestas patikina, kad „žiauriai daug“. Artėjant čempionatams treniruotės vyksta penkis kartus per savaitę po dvi–tris valandas. Tačiau šis japonų kovos menas jam ir pomėgis, ir pašaukimas. Nors pripažįsta, kad dėl didelio užimtumo kartais nukenčia mokslai, dažniausiai aukoja ne juos, bet visą laisvalaikį. Nors jam patinka legendinis kovojas Fiodoras Jemeljanenko, šių dienų žvaigždė Konoras Magregoras, bet didžiausiu mokytoju bei įkvėpėju laiko savo trenerį V. Smirnovą. Tiesa, pasiruošti Baltijos šalių pankrationo čempionatui padėjo ir Lietuvos MMA ir Džiudžitso prezidentas Mindaugas Smirnovas. Savo ateitį Ernestas taip pat planuoja sieti su sportu – galvoja stoti į Lietuvos sporto universitetą, tapti treneriu.

„Sportininko karjera kažkada baigiasi, todėl, manau, kad efektyviausiai savo sportines žinias galėčiau panaudoti treniruodamas kitus“, – tikina jaunuolis.

Pasak trenerio ir klubo „Ošimas“ prezidento, kovos menai moko ne tik kantrybės, drausmės, bet ir pagarbos tėvams.

„Visada sakau, jei laimėjai – džiaukis, nes ta akimirka nesikartos. Jei pralaimėjai, nenuleisk rankų, įvertink klaidas ir eik toliau“, – patarimais dalijasi V. Smirnovas.

Nors vienas čempionatas tik baigėsi, sporto aikštelėje treniruojasi ne tik Ernestas, bet ir kiti geriausi klubo sportininkai. Rugsėjo 24 d. vyks Europos grappling imtynių čempionatas, kuriame planuoja dalyvauti 14 „Ošimo“ sportininkų. Norint pasiekti rezultatų, reikia pradėti darbą.

„Apie mėnesį pailsėjo, o dabar vėl turime dirbti“, – sako treneris.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos