baneris leidinys

vaistai3Sandra JUŠKAITĖ

Kiekvienuose namuose yra vieta, kur sudėti įvairūs vaistai, tarp kurių tikrai yra jau pasibaigusio galiojimo. Dažnas juos tiesiog palieka toliau gulėti stalčiuje, o kitas, pamatęs,  kad pasibaigė galiojimas, išmeta į šiukšliadėžę ar į klozetą. Bet ar visi žino ir ar visi yra informuoti, jog nebegaliojančius vaistus galima nemokamai grąžinti į vaistinę?

Teiravomės Šakiuose dirbančių farmacininkių, ar vaistinėse yra priimami nebegaliojantys vaistai? Iš visų sulaukėme teigiamo atsakymo, tačiau nedaug žmonių atneša pasenusius vaistus. Galbūt nėra pakankamai informacijos apie tai, kad visose vaistinėse priimami pasibaigusio galiojimo vaistiniai preparatai. Tad kur žmonės deda pasenusius medikamentus? Daugelis sakė, kad išmeta į šiukšliadėžę ar sudegina ir tik keli apklaustieji teigė, kad vaistus neša į vaistinę.

Viena farmacininkė pasakojo, kad retai klausiama apie nebegaliojančių vaistų priėmimą. Jos teigimu, žmonėms trūksta informacijos apie tai, kur reikėtų juos dėti. Išmesti vaistus į šiukšliadėžę ar nuleisti į klozetą yra labai pavojinga. Konteineriuose gali raustis benamiai žmonės, kurie gali suvartoti tokius vaistus ir apsinuodyti, o patekę į vandens telkinius vaistai ypač didina užterštumą.
 
Būna žmonių, kurie surenka visus nevartojamus vaistus ir nuneša į vaistinę atiduoti, tačiau įdėmiai nepažiūri, kad tarp jų gali būti ir dar galiojančių vaistų ar vitaminų. „Kartais, atsidariusios maišelį, nustembame pamačiusios, kiek dar yra galiojančių medikamentų, tuomet pasiūlome atnešusiajam pasiimti atgal, o negaliojančius pačios surūšiuojame ir atiduodame naikinimui“, – pasakojo farmacininkė. Moteris sakė, kad vaistinėse nevyksta jokios akcijos, kurios atkreiptų žmonių dėmesį dėl nebegaliojančių vaistų surinkimo vaistinėse. Pasak jos, vienoje šalyje vyko tokia akcija, kurios metu žmonės buvo skatinami iš namų pašalinti nebegaliojančius medikamentus ir atnešti juos į vaistines. Kiekvienam atnešusiajam buvo duodamas atlygis – penki kiaušiniai. „Tokia akcija pritraukė žmonių dėmesį, o kiaušiniai paskatino saugiai atsikratyti nebegaliojančių vaistų“, – šypsodamasi teigė pašnekovė.

Paguoda lieka tai, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos senus vaistus priimančioje vaistinėje turės atsirasti aiškiai matoma ir įskaitoma informacija apie galimybę joje nemokamai atiduoti naikintinus vaistinius preparatus.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos