baneris leidinys

Neteisėtai Lietuvos Respublikos valstybės sieną kirtusiam Rusijos pasienio pareigūnui pirmadienį Šakių rajono apylinkės teismas skyrė areštą. Paskyrus galutinę 30 parų arešto bausmę ir į paskirtos bausmės laiką įskaičiavus visą kardomajame kalinime bei laikinajame sulaikyme išbūtą laiką, kaltinamasis paleistas teismo salėje po nuosprendžio paskelbimo.   

Rusijos pasienio pareigūnas R. P. kaltinamas neteisėtai perėjęs Lietuvos Respublikos valstybės sieną iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities teritorijos.
 
Teismas nustatė, kad Rusijos Federalinės saugumo tarnybos Kaliningrado srities pasienio valdybos žvalgybos ir paieškos grupės instruktorius R. P. 2017 m. rugsėjo 9 d. ryte, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia perplaukė Šešupės upę, kurios viduriu eina Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybių siena.

Šakių rajono apylinkės teismas informuoja, kad kaltinamasis pripažino savo kaltę, dėl savo poelgio gailėjosi, o nusikaltimą padarė neturėdamas kitos išeities. Teismui kaltinamasis paaiškino, jog tarnybos metu kalbėdamas telefonu susipyko su mergina. Palikęs daiktus ir tarnybinį ginklą tarnybos vietoje, išėjo pasivaikščioti. Eidamas gėrė konjaką, pametė mobilųjį, o sutemus pasiklydo. Klaidžiojo visą naktį ieškodamas tarnybos vietos, nemiegojo, sušalo ir sušlapo. Ryte, priėjęs upę, perplaukė ją. Neturėjo tikslo specialiai patekti į kitą šalį, tik ieškojo pagalbos.  

Teismas skirdamas bausmę atsižvelgė į tai, jog kaltinamasis tyčia, suvokdamas daromos veikos pavojingumą ir dėl neatsakingo alkoholinių gėrimų vartojimo padarė šį nesunkų nusikaltimą. Kaltinamojo atsakomybę lengvino visiškas prisipažinimas ir nuoširdus gailestis.

Po nuosprendžio paskelbimo kaltinamajam grąžintas jo Rusijos piliečio pasas, o jis pats perduotas VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams, kurie organizavo jo išvykimą iš Lietuvos Respublikos teritorijos.   

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos