Kombainų gaisrai – ugnis įsiplieksti gali ir nuo vienos kibirkšties

Prasidėjus javapjūtei, ugniagesiams gelbėtojams vis dažniau tenka gesinti degančius kombainus. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento penkerių metų statistikos duomenimis, vidutiniškai kasmet šalyje dega po 26 kombainus. Pernai apie Šakių rajone degusius kombainus pranešimų nebuvo registruota.
Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ūkininkams nuolat primena, kad žemės ūkio technika turi būti aprūpinta pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, t. y. kombainuose privalo būti ne mažiau kaip du ugnies gesintuvai, turintys keturis kilogramus gesinamosios medžiagos ir vienas nedegus audeklas. Taip pat ir kita žemės ūkio technika (traktoriai) turi būti aprūpinta gesintuvais – 2 vnt. po 2 kg arba 1 vnt. – 4 kg, o krovininiai automobiliai, kurių didžiausia leidžiamoji masė didesnė kaip 3,5 t, – 1 vnt. – 4 kg. Kaip rekomenduojamą priemonę siūloma turėti kastuvą (kad būtų galima gaisro gesinimui panaudoti žemes).

Pasak Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiojo specialisto Rolando Pavalkio, kombainai neretai užsiliepsnoja dėl įvairių gedimų, dėl ant mechanizmų susikaupusių dulkių, kurias reikia kuo dažniau nuvalyti ar nupūsti, užsivyniojusių šiaudų ir pan.

Kaip jis informavo, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai rajone lankys atviras teritorijas ir tikrins, ar laukuose dirbanti žemės ūkio technika turi visas būtinas gaisrui gesinti priemones ir ar jos yra tinkamos naudojimui.

Be to, šalyje kasmet liepos–rugsėjo mėnesiais vyksta prevencinė akcija „Saugi javapjūtė“, kurios metu tikrinama, ar laukuose dirbanti žemės ūkio technika aprūpinta pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis. Patikrinimų metu, nustačius priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimus, gali būti skiriama bauda iki 580 eurų.

„Taip pat noriu priminti, kad negalima deginti nepjautų javų ar kitų žemės ūkio kultūrų, šiaudų pradalgėse ar ražienų, gali būti skiriama bauda iki 350 eurų, o apie nudegusius plotus informacija perduodama Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos“, – informavo R. Pavalkis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.