Renovacijos „traukinys“ pajudėjo

renovacija pastoliaiVioleta SEREDŽIUVIENĖ
 
Liepos 9 –ąją Griškabūdžio gatvėje, prie 32 –ojo namo, buvo pastatyti pirmieji statybininkų pastoliai, - Šakiuose realiai prasidėjo daugiabučių namų renovacijos programos darbai. Tuo tarpu jau prieš dvi savaites prie Vytauto gatvėje esančio namo Nr. 21 statybines medžiagas gabenti planavę rangovai, buvo sustabdyti pačių daugiabučio namo gyventojų, suabejojusių numatytos renovacijos naudingumu.
 
Daugiabučio namo, esančio Griškabūdžio g. 32, statybos darbus pagal numatytą investicinį projektą vykdo UAB „Statybų vizija“ bei subrangovai, šakiečiai statybininkai, vadovaujami Valdo Savukaičio. Prasidėjus darbams, sukviestas gyventojų ir rangovų bei statybos priežiūros specialistų susirinkimas, aptarti svarbiausi renovacijos darbų etapai. Daugiabučių namų energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo rajone darbų administratorius Darius Mikelionis džiaugėsi, kad pirmojo daugiabučio namo renovacijos darbai prasidėjo gana sklandžiai, visi iškylantys neaiškumai iš karto aptariami su gyventojais, aktyviai besidominčiais darbų eiga.

Tuo tarpu Vytauto g. 21 daugiabučio namo gyventojai dar vis neapsisprendžia, ar pasiruošę renovacijos darbų pradžiai, ar norėtų projektą stabdyti. Liepos 14 dieną surengtame gyventojų ir atsakingų pareigūnų už renovacijos vykdymą susirinkime  ir vėl netrūko karštų diskusijų. Kaip jau buvo rašyta, gyventojai norėtų tam tikrų konkrečių pakeitimų techniniame projekte, kurie sudarytų galimybes atpiginti investicinį projektą. Žmonės nori jau dabar tiksliai žinoti, kiek kainuos kiekvieno buto renovacijos darbai. Į susirinkimą atvykę Šakių rajono savivaldybės administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis, jo pavaduotojas Algimantas Damijonaitis, Ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Asta Cikanienė, rangovų UAB „Statybų vizija“ atstovas  Vilmantas Šmigelskis, UAB „Šakių vandenys“ inžinierius  Giedrius Pulokas bei administratorius Darius Mikelionis, nešini dokumentų segtuvais, dar kartą aiškino gyventojams renovacijos „plonybes“, išdalijo visiems investicinio plano išrašus, kuriuose atsispindi preliminari kiekvieno buto renovacijos kaina.  Pasak specialistų, numatyta maksimali kaina negali išaugti, - vykdant konkrečius statybos darbus ji gali tik mažėti. Kaip pastebėjo J.Puodžiukaitis, tai jau devintasis susitikimas su šio daugiabučio namo gyventojais. Deja, ir šįkart specialistams bei gyventojams gana sunkiai sekėsi susikalbėti,- žmonės pabėrė ne tik krūvą klausimų, bet ir gerokai pavėluotus priekaištus ir reikalavimus. Kadangi sprendimas dalyvauti renovacijoje buvo priimtas daugiabučio namo gyventojų balsų dauguma ( 65 proc. gyventojų pasirašė už renovaciją), prisiimtus įsipareigojimus reikia vykdyti ir laikytis sutartyje numatytų susitarimų. Nutraukus renovacijos procesą, gyventojų lauktų didžiulės finansinės sankcijos. Baigiantis susirinkimui, gerokai išsiskyrė ir pačių gyventojų nuomonės,- vieni siūlė baigti „tuščias kalbas“ ir kuo greičiau pradėti darbus, kiti dar svarstė apie ekspertizes, kurios užtruktų bent mėnesį. „ Stabdyti renovaciją būtų visiškai neprotinga, nes tam nėra jokio juridinio pagrindo. Gyventojai reikalauja to, ką pakeisti jau neįmanoma. Kadangi dauguma gyventojų dar praėjusių metų spalio mėnesį savo parašais yra patvirtinę renovacijos eigą, planuojame, kad artimiausiu metu rangovai pradės statybos darbus, nes delsimas yra visiems nuostolingas. Svarbiausi renovacijos darbai turi būti baigti iki šildymo sezono pradžios. Statybininkai tikisi, kad nebus išvyti“,- susidariusią itin komplikuotą padėtį komentavo D.Mikelionis.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.