baneris leidinys

muge kaledine
Nuotr. Bitininkas Romas Vaitkevičius siūlė saldžių medaus dovanų ir tvirtino, kad medus – pirmas vaistas peršalus.


Gruodžio 13–14 dienomis Šakiuose vėl šurmuliavo Zanavykų muziejaus rengiama Kalėdinė rankų darbo gaminių mugė, kurioje apie pusšimtis prekiautojų siūlė įsigyti rankdarbių, kalėdinių dekoracijų, saldumynų ir daug kitokių gaminių.
 
Tradiciškai mugė buvo surengta senajame gimnazijos pastate. Pasak Zanavykų muziejaus specialistės etnografijai Vidos Endriukaitytės, per dvi dienas 43 rankdarbių ir šventinių aksesuarų kūrėjai ir kiti prekybininkai iš Vilniaus, Kauno, Jurbarko, Vilkaviškio ir mūsų rajono siūlė mugės lankytojams įsigyti prekių šventiniam stalui bei, žinoma, dovanų artimiesiems. Specialistė pasakojo, kad šiųmetėje mugėje būta ir naujų prekiautojų, pavyzdžiui, ypač greit buvo išpirkti vienos griškabūdietės kepti duonos tortai.

Kaip kasmet, rajono bitininkai siūlė įsigyti medaus ir jo produktų: štai naumiestietis bitininkas Romas Vaitkevičius siūlė įsigyti jau supakuotą kalėdinę dovaną – medaus indelį ir vaškinę žvakę. Netrūko ir medžio dirbinių: jau pirmą mugės dieną kone per valandą buvo išgraibstytos Slavikų pagrindinė mokyklos mokinių pagamintos lesyklėlės, kėdutės. Viliojo ir kriūkiečio Dariaus Balčiūno iš uosio, ąžuolo ar guobos išdrožti mediniai dubenys.

Bene didžiausias buvo megztų kojinių pasirinkimas. Vilkaviškietė mezgėja Ona Grygelaitienė į mugę atvažiavo autobusu ir sako, kad Šakiuose jau turi savo pirkėjus, nes kojines mezga tik iš kokybiškos vilnos.

Gausus mugėje buvo ir Advento vainikų pasirinkimas. Gelgaudiškietė Lina siūlė ant durų pakabinamų vainikų bei skirtų pasidėti ant šventinio stalo. Ji pasakojo, kad vainiko pagrindą ji daro iš šieno ir apipina samanomis ir miško gėrybėmis, surinktomis Gelgaudiškio miške: dekoruoja eglių kankorėžiais, ąžuolo gilėmis, džiovintomis lauko ar darželio gėlėmis.

„Rinkti medžiagas pradedu vasarą, nes vainiko gamyba – ilgas procesas. Samanas renku nuo akmens, jis skleidžia gerą energiją. Advento vainikus komponuoju iš ramesnių spalvų, vėliau jį galima papuošti kalėdiniais motyvais“, – pasakojo gelgaudiškietė.

 Nuolatiniai mugės dalyviai, rajono neįgaliųjų organizacijų nariai, mugės lankytojams siūlė pačių surinktų vaistažolių, pagamintų raktų pakabukų, kalėdinių žaisliukų.

Nors prekiautojai tikėjosi gausesnio mugės lankytojų skaičiaus, šie galėjo ir dėl kainų pasiderėti: pusės litro medaus indelis kainavo 4,5 euro, vilnonės kojinės nuo 3 iki 10 eurų, Advento vainikas iki 15 eurų, veltas ar nertas šalikėlis – 20 eurų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos