Apdovanojo etnografinių elementų turinčias sodybas

kriukai etnoPraėjusį šeštadienį Kriūkuose vyko miestelio šventė, kurioje buvo apdovanoti ir etnografinių elementų turinčių sodybų šeimininkai.
 
Nuotr. Kriūkų seniūnijoje buvo apdovanotos etnografinių elementų turinčios Valentinos ir Romo Algirdo Morkevičių, Jūratės ir Romo Ptašinskų bei Lolitos ir Germino Vaitkų sodybos.
 
Kurios sodybos bus įvertintos kaip turinčios etnografinių elementų, sprendė trijų asmenų komisija. Komisijos pirmininkė, Kriūkų seniūnijoje dirbanti Anelė Mockaitienė pasakojo, kad buvo apžiūrėta apie 20 sodybų, pagal seną teritorinį paskirstymą priklausančių Kriūkų apylinkės teritorijai. Vėliau iš jų išrinktos nugalėtojos. Šventėje buvo apdovanoti trijų sodybų šeimininkai: Valentina ir Romas Algirdas Morkevičiai, Lolita ir Germinas Vaitkai bei Jūratė ir Valentas Ptašinskai.

Kriūkų seniūnija apdovanojimus organizuoja kiekvienais metais. Praėjusiais metais buvo surengtas ūkinių objektų apžiūros konkursas, prieš porą metų buvo apdovanotos gražiausios sodybos. A. Mockaitienė pasakojo, kad daugelį metų organizuojami sodybų apdovanojimai skatina miestelio gyventojus labiau prižiūrėti aplinką.

„Žmonės žino, kad bus apdovanojamos sodybos, todėl iš anksto tam ruošiasi: susitvarko aplinką, nusipjauna žolę“, – pasakojo moteris.

A. Mockevičienė minėjo, jog Morkevičių sodybą puošia langinės, kieme yra šulinys, žydi senovinės gėlės piliarožės. Vaitkų sodybą taip pat puošia šulinys, senovinės gėlės, senoviniai suolai, klėtelė, veranda. Panašūs ir Ptašinskų sodybos etnografiniai elementai.

Komisijos pirmininkė teigė, kad likusių sodybų šeimininkams nevertėtų nusiminti, nes kitais metais bus organizuojamas panašus konkursas, kuriame Kriūkų miestelio sodybos vėl galės dalyvauti.

A. Mockevičienės teigimu, anksčiau rengti gražiausių sodybų konkursai nebeorganizuojami, nes jie pasėjo tam tikrą nesantaiką tarp miestelio gyventojų.

„Gražiausios sodybos neberankame, nes žmonės tarpusavyje pradėjo pyktis, kodėl, pavyzdžiui, gražiausia išrinkta kaimyno sodyba, o ne kito žmogaus, nes juk ji irgi labai graži, ir t .t. Šiemet taip pat neišskyrėme sodybų pagal etnografinių elementų kiekį, kad žmonėms nekiltų abejonių, kuri sodyba vertesnė apdovanojimo“, – pasakojo A. Mockevičienė.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.