Miesto šventėje – nuo liaudiškų šokių iki plieninių balsų

miesto sventeVerta pripažinti, jog praėjęs ilgasis savaitgalis atmintin įstrigs daugeliui rajono gyventojų. Renginių buvo tiek, kad norintys visur suspėti turėjo suktis it bitutės. Liepos 5-ąją nuo pat ryto Šakiuose šurmuliavo miesto šventė.
 
Nuotr. Jau rudenį Nepriklausomybės g. bus pastatyta bronzinė mergaitės skulptūra, simbolizuojanti lietuvių kalbą.
 
Sporto entuziastai nuo pat ryto sporto klube „Audra“ stebėjo rajono sporto klubų varžybas, o nuo 17 val. vakaro kraštiečiai rinkosi į J. Lingio parką, kuriame vyko Lietuvos mėgėjų meno pučiamųjų orkestrų festivalis „Skamba Šakiai“. Džiugu, jog miesto šventėje dalyvavo mažieji svečiai iš Mozūrijos krašto, Lenkijos  šokių ansamblis „Elk“. Kraštiečių ir Mozūrijos krašto jaunimo draugystė prasidėjo įgyvendinant Zanavyko sąšaukos parašytą projektą „Mano laikas kitaip“. Miesto šventėje pasirodė ir Šakių šokių grupė „Pynė“, kuri, kaip visada, savo šokiais nepaliko nei vieno abejingo šventėje dalyvavusio šakiečio.

Miesto šventėje rajono gyventojams buvo pristatyta ir Sūduvos etnografinio regiono vėliava, kurią Balandžio 2 d. patvirtino Lietuvos heraldikos komisija. Sūduvos vėliava ne vienintelė naujiena, pasiekusi šakiečius.

Šventėje taip pat buvo pristatyta, kaip atrodys bronzinė skulptūra, simbolizuojanti lietuvių kalbą, kuri rudenį papuoš Nepriklausomybės alėją. Skulptūra – 140 cm. aukščio iš bronzos išlieta mergaitė, kurios suknelėje bus įspausti Zanavykų kraštui būdingos simbolikos raštai. Skulptūra sukurta vykdant Šakių kultūros centro parašytą projektą „Kalba – tautos siela“. Birželio 22 – liepos 6 d. vykusiame plenere skulptoriai gvildeno mintį, kaip ši skulptūra turėtų atrodyti. Idėjos autorius – skulptorius, rajono meno mokyklos mokytojas Kęstutis Dovydaitis. Rezultatas – mergaitė, pasipuošusi suknute, vėjo kedenamais plaukais, o jos pėdų paliktuose įspauduose – lietuvių kalbos abėcėlės raidės.

Miesto šventei įsibėgėjus scenoje pasirodė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Tai vilniečių grupė, kuri jungia kabaretą su čigonišku skambesiu ir tai pateikia kaip vientisą spektaklį. Šventę vainikavo sunkiojo metalo atlikėjų „Thundertale“ dainos ir dangų nušvietę įvairiaspalviai fejerverkai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.