Į šokio sūkurį šakiečiai įsiliejo vangiai

soka LietuvaŠeštadienio vakarą Šakių J. Lingio parke skambėjusi lietuvių liaudies daina „Ant kalno karklai“ kvietė įsilieti į šokio sūkurį. Tačiau į šį kvietimą ir raginimą tokiu būdu stiprinti lietuvių tapatybę šakiečiai atsiliepė abejingai.
 
Nuotr. Akcijos „Visa Lietuva šoka“ metu šokio ritmą palaikė liaudies šokių kolektyvų nariai.
 
Rugsėjo 19 d. 17 val. pirmą kartą Lietuvos liaudies kultūros centras inicijavo unikalią etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“. Tradiciniais šokiais ir liaudies daina siekiama vienyti Lietuvos žmones, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą. Lietuviai buvo pakviesti tuo pačiu metu susiburti miestuose – visose visuomenei atvirose erdvėse, švietimo, kultūros bei kitose įstaigose – mokytis tradicinių šokių, šokti juos, kartu dainuoti liaudies dainas.

Šeštadienį į J. Lingio parką sugužėjo tautinių šokių kolektyvo „Pynė“, Sintautų kultūros centro folkloro ansamblio „Santaka“, Girėnų laisvalaikio salės pagyvenusiųjų liaudies šokių grupės „Girėnai“, Šakių kultūros centro folklorinio ansamblio „Šakija“ dainininkai ir šokėjai. Parko aikštėje smagiai besisuką šokėjai sunkiai prikvietė įsilieti į šokio sūkurį ir nedidelį būrį į parką atėjusių šakiečių.

Akcija „Visa Lietuva šoka“organizuojama atsižvelgiant, kad pastaraisiais metais šalyje pastebimos atgimstančios liaudies šokių tradicijos. Liaudies šokiai – mėgstamas, populiarus ir lengvai prieinamas laisvalaikio leidimo būdas, teikiantis bendravimo ir vienybės džiaugsmą. Tikimasi, jog ši akcija taps tokia pat gražia tradicija, kaip kasmet liepos 6-ąją giedamas Lietuvos himnas.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.