Pirmas prisilietimas prie juodosios keramikos

keramika2Praėjusį penktadienį Šakių meno mokykloje pirmą kartą vyko juodosios keramikos dirbtuvės, pakvietusios norinčius prisiliesti prie molio. Pasitelkę fantaziją kai kurie dirbtuvių dalyviai pirmą kartą nusilipdė puodynę, lėkštę ar skulptūrėlę.
 
Nuotr. Mokytojų padedami projekto dalyviai turėjo galimybę pirmą kartą nulipdyti puodynę, lėkštę ar skulptūrėlę.
 
Spalio 9 d. atvykti į meno mokyklos keramikos klasę pakvietė skulptorius, mokytojas Kęstutis Dovydaitis ir dailininkas, mokytojas Vytautas Kaunas. Šių menininkų iniciatyva pradėtas įgyvendinti trijų etapų idėjinis projektas „Atviros juodosios keramikos dirbtuvės“. Kaip skelbia jų pavadinimas, dirbtuvės yra atviros ir nemokamos visiems norintiems, bandžiusiems ar dar iki šiol neišdrįsusiems pačiupinėti molio ir nežinantiems, kas yra juodoji keramika. Juodoji keramika yra pats seniausias molio degimo būdas, Lietuvoje naudotas tūkstantmečius.

Idėja sulaukė smalsuolių. Tarp jų būta ne tik mokinukų, bet ir meną mylinčių mamyčių su savo atžalomis. „Nuostabus projektas. Smagu, kad yra sudaromos tokios galimybės išbandyti save. Įsivaizdavome, kad bus lengva minkyti molį ir iš jo išgauti norimą formą. Supratome, kad reikalingi meniniai gebėjimai“, – įspūdžiais dalijosi projekte dalyvavusios mamos.

Idėjinio projekto „Atviros juodosios keramikos dirbtuvės“ pirmojo etapo metu dalyviai nulipdė 20 darbų. Antruoju etapu menininko V. Kauno sodyboje, Tubelių kaime, vyks sukurtų darbų deginimas.  Keraminio gaminio degimo procesas vyksta žemėje sumūrytoje krosnyje. Krosnies temperatūrai pasiekus 1000 laipsnių, sumažinus žarijų kiekį, į pakurą dedamos spygliuočių malkos. Dirbinių rūkymo procesas tęsiasi parą laiko. Dūmai uždaro molio poras ir nudažo gaminį juoda spalva, kuri persismelkia per visą molio storį.

K. Dovydaitis sako, kad juodosios keramikos dirbtuvės taps tradiciniu renginiu. Kūrybos proceso įamžintos akimirkos ir darbai bus eksponuojami Žiedų galerijoje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.