Pirmas prisilietimas prie juodosios keramikos

keramika2Praėjusį penktadienį Šakių meno mokykloje pirmą kartą vyko juodosios keramikos dirbtuvės, pakvietusios norinčius prisiliesti prie molio. Pasitelkę fantaziją kai kurie dirbtuvių dalyviai pirmą kartą nusilipdė puodynę, lėkštę ar skulptūrėlę.
 
Nuotr. Mokytojų padedami projekto dalyviai turėjo galimybę pirmą kartą nulipdyti puodynę, lėkštę ar skulptūrėlę.
 
Spalio 9 d. atvykti į meno mokyklos keramikos klasę pakvietė skulptorius, mokytojas Kęstutis Dovydaitis ir dailininkas, mokytojas Vytautas Kaunas. Šių menininkų iniciatyva pradėtas įgyvendinti trijų etapų idėjinis projektas „Atviros juodosios keramikos dirbtuvės“. Kaip skelbia jų pavadinimas, dirbtuvės yra atviros ir nemokamos visiems norintiems, bandžiusiems ar dar iki šiol neišdrįsusiems pačiupinėti molio ir nežinantiems, kas yra juodoji keramika. Juodoji keramika yra pats seniausias molio degimo būdas, Lietuvoje naudotas tūkstantmečius.

Idėja sulaukė smalsuolių. Tarp jų būta ne tik mokinukų, bet ir meną mylinčių mamyčių su savo atžalomis. „Nuostabus projektas. Smagu, kad yra sudaromos tokios galimybės išbandyti save. Įsivaizdavome, kad bus lengva minkyti molį ir iš jo išgauti norimą formą. Supratome, kad reikalingi meniniai gebėjimai“, – įspūdžiais dalijosi projekte dalyvavusios mamos.

Idėjinio projekto „Atviros juodosios keramikos dirbtuvės“ pirmojo etapo metu dalyviai nulipdė 20 darbų. Antruoju etapu menininko V. Kauno sodyboje, Tubelių kaime, vyks sukurtų darbų deginimas.  Keraminio gaminio degimo procesas vyksta žemėje sumūrytoje krosnyje. Krosnies temperatūrai pasiekus 1000 laipsnių, sumažinus žarijų kiekį, į pakurą dedamos spygliuočių malkos. Dirbinių rūkymo procesas tęsiasi parą laiko. Dūmai uždaro molio poras ir nudažo gaminį juoda spalva, kuri persismelkia per visą molio storį.

K. Dovydaitis sako, kad juodosios keramikos dirbtuvės taps tradiciniu renginiu. Kūrybos proceso įamžintos akimirkos ir darbai bus eksponuojami Žiedų galerijoje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.