Šakių bibliotekoje apdovanoti uoliausi knygų skaitytojai

skaitytojaiRita PLAUŠINAITYTĖ - ŠERKŠNIENĖ  
 
Praėjusį antradienį Šakių viešojoje bibliotekoje rinkosi uoliausi praėjusios vasaros jaunieji knygų skaitytojai. Renginyje „Prisiminkime vasarą su knyga“ bibliotekos lankytojai dalijosi mintimis apie labiausiai patikusias ir didžiausią įspūdį palikusias knygas, buvo apdovanoti aktyviausi skaitytojai.
 
Nuotr. Šakių bibliotekoje apdovanota 13 uoliausių knygų skaitytojų, kurie praėjusią vasarą perskaitė daugiausia knygų ir periodinių leidinių.
 
Vesti šį renginį į pagalbą bibliotekininkėms atskubėjo visą vasarą vaikų literatūros skyriuje savanoriavusios trys merginos: Goda ir Gabija Endzelytės bei Kamilė Povilaitytė. Gerą nuotaiką bibliotekoje kūrė ne tik saldūs prizai už teisingus atsakymus į viktorinos klausimus, vaikų klegesys , bet ir linksmuolis triušis.

Šio renginio svarbiausia dalis –  geriausių knygų skaitytojų apdovanojimas. Apdovanoti buvo net 13 uoliausių bibliotekos skaitytojų. Jauniausia  aktyvia knygų skaitytoja buvo išrinkta Dovilė Lionaitė, kuri šią vasarą perskaitė net 15 knygų. Kaip sakė Dovilės mama, džiugu, kad 6 m. mergaitė skaito knygeles jau pati. Viena aktyviausių vaikų literatūros skyriaus lankytojų ir knygų bei žurnalų ir laikraščių skaitytojų buvo išrinkta Lina Masiulytė, kuri perskaitė 63 leidinius, iš kurių 17 sudaro žurnalai ir laikraščiai. Tarp antros klasės moksleivių iš Šakių „Varpo“ mokyklos uoliausiais skaitytojais buvo išrinkti šie mokiniai: Austėja Verpečinskaitė (31 knyga), Ieva Martinaitytė (26 knygos), Rimtautė Vaičiūnaitė (29 knygos), Danielius Venskūnas (13 knygų). Iš trečios klasės šios mokyklos moksleivių uoliausiai knygas vasarą skaitė Dominykas Palubinskas –  22 knygos, ir Austėja Grigaitytė – 19 knygų. 32 knygas šią vasarą perskaitė ketvirtokė Atėnė Kalesinskaitė, o uoliausia skaitytoja tarp penktos klasės mokinių tapo Gražina Guzevičiūtė, kuri perskaitė 18 knygų. Iš vyresniųjų klasių mokinių vasarą aktyviausiai skaitė bibliotekos savanorė aštuntokė Goda Endzelytė, kuri perskaitė net 29 knygas. Tarp uoliausių Šakių „Žiburio“ gimnazijos skaitytojų yra ir dar dvi bibliotekos savanorės – Gabija Endzelytė (26 knygos) ir Kamilė Povilaitytė (net 40 knygų). Visiems uoliausiems skaitytojams bibliotekininkės įteikė po dovanėlę – naujausius vaikų literatūros leidinius, knygeles. Už aktyvų dalyvavimą bibliotekos renginiuose, jų vedimą, savanorystę ir kitus naudingus darbus, kuriuos šią vasarą nuveikė trys bibliotekos savanorės – Gabija, Goda ir Kamilė – merginos buvo apdovanotos „Šakių bibliotekos“ darbuotojų padėkos raštais. Pasidalinę apdovanojimais ir įspūdžiais apie vaikų literatūros pasaulį, jaunieji bibliotekos lankytojai pasinėrė į šėliones kartu su triušiu linksmuoliu, kuris vaikams buvo parengęs ne vieną užduotį ir smagų žaidimą. Renginį organizavusios Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos tikisi, kad tokios šventės neliks nepastebėtos ir kitų bendraamžių, kuriuos, tikėtina, paskatins ateityje kuo daugiau laiko praleisti su knyga ir dalyvauti įvairiuose vaikams skirtuose bibliotekos renginiuose.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.