Nori įamžinti lakūnų atminimą

Kauno zanavykų bendrijos pirmininkė Regina Motienė, valdybos narė Violeta Visockienė bei buvęs Kudirkos Naumiesčio seniūnas Algimantas Baubonis susitiko su rajono vadovais, kultūros ir švietimo specialistais. Aptartos lakūnės Antaninos Liorentaitės ir jos brolio pulkininko Jono atminimo įamžinimo galimybės.

Žvirgždaičiai turi kuo didžiuotis – iš čia kilusi Liorentų šeima. A. Liorentaitė (1906–2003 m.) buvo pirmoji Lietuvos lakūnė ir parašiutininkė Baltijos šalyse. Ji pasekė brolio lakūno Jono Liorento (1901–1991) pėdomis ir liko ištikima šiam pasirinkimui visą savo ilgą gyvenimą.
 
Žvirgždaitiškiai siekia pagerbti savo kraštietę: 1998 m. birželio 13-ąją Žvirgždaičiuose vyko aviacijos šventė, skirta A. Liorentaitei, o Liorentų sodybos vietoje, prie šimtamečio ąžuolo, atidengta atminimo lenta. Lakūnė mirė eidama 97-uosius ir 2003 m. kovo 15 d. jos urna su pelenais buvo palaidota Žvirgždaičių kapinėse. Po lakūnės mirties Žvirgždaičiuose viena gatvė pavadinta jos vardu.

Lapkričio 12 d. Kauno zanavykai susitikę su savivaldybės atstovais tarėsi, kaip įamžinti A. Liorentaitės ir jos brolio Jono, įnešusių į Lietuvos aviacijos istoriją didžiulį indėlį, atminimą.

„Norime Žvirgždaičiuose šiems kraštiečiams aviatoriams sukurti tarsi atminimo skverelį, kurį aplankydami miestelio svečiai, aviacijos mėgėjai ras vietą, kur Liorentai gimė, A.Liorentaitės kapą. Kitais metais norėtume pastatyti paminklinį akmenį, žymintį aviatorių Liorentų šeimą“, – sakė R. Motienė. Anot jos, kol kas tik brėžiamos gairės, kurioje vietoje, kaip turėtų atrodyti paminklinis akmuo, prie jo projektavimo žadėjo prisidėti savivaldybės architektas, kol kas ieškoma, koks menininkas įgyvendins paminklo viziją.

„Mes galvojame, kad tai galėtų būti kažkoks sparno atitikmuo. Aišku, ieškosime rėmėjų ir tarp kraštiečių, verslininkų, bendruomenės narių“, – ateities planais dalijosi R. Motienė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar smurtas vis dar opi problema mūsų visuomenėje?

klausimelis 03 18Rimantas iš Jotiškių:

Manau, kad daugiausiai konfliktai įsiplieskia, kai žmonės išgeria alkoholio, tampa agresyvūs. Tiek moterys, tiek vyrai kenčia nuo smurto. Nelikčiau abejingas pamatęs konfliktą. Tik šeimos susipyksta, po to vėl susitaiko, paskui būni kaltas. Smurtas ateina dažnai iš šeimos. Kai vaikai visa tai mato šeimoje, tai ir vaikams atsiliepia. Atrodo, ir policija kovoja su smurtautojais, išduodami orderiai, tačiau problema tebėra. 

klausimelis 03 18 2

Kęstutis iš Šakių:

Negerai, kad žmonės smurtauja. Ypač prieš moteris. Manau, smurto protrūkiams didžiausią įtaką daro alkoholis. Psichologinis smurtas gali privesti prie tragiškų pasekmių. Prasideda nuo smulkių barnių, vėliau netgi iki skyrybų prieinama. Smurtas prieš vaikus visiškai netoleruojamas ir nepateisinamas, nors kai mes augom, tekdavo kampe ant žirnių paklūpoti. Kai vaikas auga smurtaujančioje šeimoje, jis taip gali tapti smurtautoju. Įtakos turi ir auklėjimas.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.