Lekėčiuose šurmuliavo Kaziuko mugė

Lekėtiškiai neatsilieka nuo sostinės ir jau devintą kartą per Šv. Kazimierą pakviečia į Kaziuko mugę. Miestelio aikštėje šiemet per 20 amatininkų, prekybininkų siūlė savo gaminius, o nuo žvarbaus oro sušilti padėjo bendruomenės moterų verdama šiupinienė bei „Novos“ muzikantai.
 
Nors praėjusio šeštadienio rytas buvo itin žvarbus, tačiau mugės dalyviai miestelio aikštėje jau nuo pat ryto dėliojo ant prekystalių savo gaminius: norintys galėjo įsigyti vilnonių kojinių, Rapolo arbatų, kurias pats renka ir ruošia šio krašto fotomenininkas Algirdas Jonas Repšys. Tradiciškai mugėje sutiksi griškabūdietę bitininkę Gailiną, akį traukė ir kaimiško sūrio ir mėsos gaminiai. Pasmaguriauti saldumynais kvietė gelgaudiškietė Jolita Rakauskienė, medinių šaukštų pridrožė muziejininkas Gintas Čekauskas, greta įsikūrusi tautodailininkė Birutė Račkaitienė, atvykusi net iš Kaišiadorių, pamokė norinčius nusiausti apyrankę.

Atėjus pavasariui – paukščių sugrįžimo metui, bene populiariausias pirkinys mugėje buvo  inkilai paukščiams, jų čia įsigyti siūlė net trys meistrai. Medžio drožėjas Mantas demonstravo inkilą-lėktuvą, toks inkilas kainavo apie 25 eurus, vietinis medžio meistras Stanislovas siūlė paprastesnių, jo rankomis padirbtų inkilų, po 10 eurų, domėjosi pirkėjai ir drožėjo išdrožtomis pelėdomis. Mugėje kasmet sutiksi su drožtais medinukais Sutkų kaimo šviesuolę Lina Kulikauskienę, smilkalų gurmaną Saulių Arštikaitį bei kitus.

Gražu, kuomet į bendruomenę įsitraukia jos mažieji nariai – Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Lekėčių skyriaus mokiniai, kurie mugei prigamino suvenyrų, prikepė kepinių.

Džiugu aikštėje matyti vaikščiojantį ir su parapijiečiais bendraujantį ir parapijos kleboną Ričardą Kmitą, miestelio šeimininką Ričardą Krikštolaitį.

„Kaziuko muge šią šventę pavadinom, nes Kazimieras yra ir mūsų parapijos globėjas, bažnyčia Šv.Kazimiero vardu pavadinta. Nors šiandien oras ir nelepina mūsų, bet, manau, jei yra gera apranga, gera nuotaika, tai visko ir užtenka“, – kalbėjo miestelio seniūnas.

Mugėje visada sutiksi dažniausiai prie puodų besisukančią Lekėčių bendruomenės moterų klubo vadovę Vaidą Brazaitienę, šiemet mugės dalyviams moterys virė šiupinienę, vaišino cepelinais, atsigaivinti klevų sula kvietė Paliekio sodybos įkūrėjas Dainius Venckūnas.

Be abejo, visai mugei dirigavo kultūrinių renginių organizatorė Milda Ratomskienė, kuri linkėjo nesušalti bei kvietė pasišildyti prie aikštėje užkurto židinio ir pasiklausyti Griškabūdžio padalinio kaimo kapelos „Novos“ muzikantų (vad. Valdas Sinkevičius).

Vidurdienį tikintieji rinkosi į Lekėčių Šv.Kazimiero bažnyčią švęsti Šv.Kazimiero atlaidų.

Vilniuje tradicinė Kaziuko mugė vyko net tris dienas – šimtai amatininkų prekystalių nusitiesė visu Gedimino prospektu, taip pat Šventaragio, T. Vrublevskio, B. Radvilaitės, Maironio, Vokiečių ir Pilies gatvėmis.

Džiugu, kad nuo mūsų krašto šių metų mugėje Vilniuje dalyvavo MB „Greitos bitės” savininkas Kęstutis Ūsas su savo saldžiu prekės ženklu „Saldūs ūsai”.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.