Šakočių kepimo čempionais tapo ketvirtąkart

Šakočių kepimo čempionato laurus ir šiais metais nuskynė B. Drevinkaitienės įmonės „Rugelis“ atstovai – broliai (iš dešinės) Žydrūnas, Raimondas ir Rasita. Asmeninio archyvo nuotr.

Praėjusį šeštadienį Kaišiadoryse vyko tarptautinis, jau septintasis šakočių kepimo čempionatas, kuriame jau ketvirtą kartą nosis varžovams nušluostė ir čempionato laurus nuskynė šakiečių įmonė „Rugelis“, kuriai atstovavo visas būrys Drevininkaičių šeimos atstovų – broliai Rasita ir Žydrūnas bei jų dukros Barbora, Kotryna, Elzė ir Vytė, į pagalbą atskubėjo ir brolis Raimondas.

Šiais metais čempionatas tarptautinis, mat jame edukaciją pristatė svečiai iš Vengrijos, tačiau dėl pagrindinio prizo rungėsi aštuoni kepėjai iš Lietuvos. Ne pirmą kartą čempionate dalyvaujantys ir jame laimintys B. Drevininkaitienės įmonės „Rugelis“ atstovai ir šiais metais, kaip sako Rasita Drevininkaitė, ruošėsi maksimaliai ir orientavosi į pagrindinius konkurso kriterijus kuo labiau atskleisti senąsias tradicijas, perteikti tautinio paveldo produkto – šakočio – unikalumą. Tad net ir vaizdas buvo sukurtas it senoje sodyboje su autentiškais atributais.

sakociai rugelis2Asmeninio archyvo nuotr.

„Ir karvės muliažą pasiskolinome, ir šieno vežėmės, ir žolę pasiklojome“, – apie įsikūrimą ir pasiruošimą procesui pasakojo R. Drevininkaitė.

Pas šakiečius užsukę svečiai, kaip pridera vaišingumu garsėjantiems suvalkiečiams, buvo sutikti itin svetingai – vaišinami namine duona, sūriu bei lašinukais. O patį šakotį jie kepė ant iš senų plytų čia pat sumeistrautos krosnies. Tešlą pagal močiutės receptą broliai Žydrūnas ir Raimondas maišė senoviškame mediniame kubile, Rasita rankomis plakė 60-ies kiaušinių baltymus su iš karkliuko pagaminta šluotele, o jaunosios šeimos atstovės Barbora, Kotryna, Elzė ir Vytė demonstravo, kaip senoviškai mušama grietinė.

„Neneigsiu, kad turėjome viltį laimėti, bet niekada negali žinoti, kaip viskas pasiseks, nes darbas vyksta lauko sąlygomis, tad ir lyti gali pradėti, ir šakotis nukristi, bet džiaugiamės, kad viskas pavyko ir buvome įvertinti“, – pripažįsta R. Drevininkaitė, pasakojusi, kad kompetentinga komisija vertina visą procesą, tad nuolat užsuka pažiūrėti, kaip vyksta darbas.

sakociai rugelis3E. Paulauskienės nuotr.

Šis laimėjimas čempionate jau ketvirtasis, tačiau porą metų „Rugelis“ jame nedalyvavo, kaip juokiasi Rasita, leido laimėti ir pasireikšti kitiems kepėjams.

Beje, čempionate ne pirmą kartą dalyvavo ir jėgas išbandė dar vieni kepėjai iš Šakių rajono – prekiniam ženklui „Gamtos girnos“ atstovaujantys Valensas Balsevičius ir Renata Rėklaitytė iš Beduonės kaimo (Lukšių sen.), tačiau prizinės vietos laimėti jiems nepavyko. Antrąją ir trečiąją vietas pelnė kepėjai iš Ukmergės bei Utenos.

sakociai E Paulauskienės nuotrE. Paulauskienės nuotr.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.