Senuosiuose Sudargo kultūros namuose - atgimimas

grinaiciaiPraėjusio ketvirtadienio vakarą smagi šventė nuaidėjo seniai daugelio Sudargo gyventojų pamirštuose kultūros namuose. Čia įvyko Grinaičių žemės ūkio bendrovės didžiųjų darbų pabaigtuvių šventė bei bendruomenės centro „Naujasis Sudargas“ naujų planų, skirtų kultūros namų atgaivinimui, aptarimas.

Nuotr. Derliaus šventės sūkuryje Grinaičių žemės ūkio bendrovės vadovas V. Januškevičius (antras iš dešinės) ir A. Januškevičius sveikino šiemet garbingus jubiliejus šventusius bendrovės narius.

Darganotą lapkričio 24 dienos vakarą Sudargo centre esančių kultūros namų, priklausančių verslininkams broliams Vytui, Alvydui ir Almantui Januškevičiams, languose įsižiebė šviesa, skelbianti apie čia prasidedantį  kultūrinį gyvenimą. Po daugelio metų pertraukos kultūros namuose šurmuliavo Grinaičių žemės ūkio bendrovės, vadovaujamos verslininko Vyto Januškevičiaus, darbų pabaigtuvių šventė. Kaip ir dera šventėms, čia nestigo geros nuotaikos ir puikių emocijų. Su švente pirmasis sveikino V. Januškevičius. Verslininkas linkėjo gerų tarpusavio santykių, vieningumo. Jis pasveikino bendrovės žmones, šiemet švenčiančius garbingus jubiliejus. Tai 50-metį šventę Gintas Gerdavaitis, Jonas Vaitkevičius, Andrius Sinkus ir 45-erių metų sukaktį minėjusi Birutė Vaitkevičienė. Bendrovės vadovas V. Januškevičius Padėkos raštą įteikė ir Šakių evangelikų liuteronų parapijos klebonui kunigui Virginijui Kelertui. Kunigas dėkojo Januškevičių šeimai, kuri Sudargo krašte įkūrė kelias dešimtis darbo vietų. „Mūsų bažnyčia yra šalia, todėl dėkoju už gerą kaimynystę“, -šventėje kalbėjo kunigas V. Kelertas.
 
Tačiau pagrindinis šio susitikimo akcentas – kultūros namai. Kaip žinia, pastaruoju metu išskirtinis, nuostabiais piliakalniais garsėjantis Sudargo miestelis tapo nesibaigiančių ginčų dėl naujų kultūros namų statybos objektu. Tad, kol didžioji dalis sudargiečių, pasidalijusių į dvi priešiškas stovyklas ginčijasi, kur turėtų iškilti naujieji kultūros namai, kita žmonių dalis, subūrusi naują bendruomenės centrą „Naujasis Sudargas“, džiaugiasi šią savaitę prasidėjusiu remontu. Jau šią savaitę pastatas pasipuoš naujais langais, po to planuojama tvarkyti ir kultūros namų didžiąją salę. Bendruomenės centro „Naujasis Sudargas“ įkūrimo iniciatorius V. Januškevičius susirinkusiųjų prašė išsakyti savo svajones, kas ateityje turėtų vykti pradėtuose remontuoti kultūros namuose. Daugelis bendruomenės narių išreiškė norą, kad savaitgaliais vyktų jaunimo diskotekos. Išgirdęs tokį pageidavimą, V. Januškevičius prižadėjo, jog šokiai tikrai bus, nes aparatūra jau yra. Norų buvo išsakyta labai daug ir pačių įvairiausių: nuo diskotekų jaunimui iki pirtelės įrengimo. Panašu, jog daugelio svajonių įgyvendinimas priklausys nuo dar tik pernai įsikūrusios bendruomenės centro „Naujasis Sudargas“ narių bei šio centro įkūrimo iniciatorių brolių V., A. ir A. Januškevičių. Sudargo krašto žmonės kviečiami jungtis prie naujojo bendruomenės centro ir vieningai siekti atgaivinti šio krašto kultūrinį gyvenimą. Prisidėti prie centro veiklos norą jau pareiškė Knygnešystės muziejaus steigimo grupė, vadovaujama Juozo Gylio.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.