Pirmojo turo laureatai gins rajono garbę Marijampolėje

tramtatulisAsta GVILDIENĖ
 
Praėjusį antradienį Šakių rajono meno mokykloje vyko vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis 2013“ atrankinis turas, kuriame savo jėgas etninės kultūros srityje išbandė dvidešimt mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklų ir kultūros centrų atstovų.
 
Nuotr. Konkurso „Tramtatulis“ pirmojo turo atranką praėję jaunieji rajono lietuvių liaudies kūrybos atlikėjai džiaugėsi sėkme ir kelialapiu į regioninį konkursą.    
 
Šiemet net dvidešimt rajono bendrojo lavinimo ir kultūros centrų atstovų – vaikų ir moksleivių, neabejingų lietuvių liaudies kūrybai, išbandė savo jėgas pirmajame respublikinio konkurso „Tramtatulis“ ture. Šiuo renginiu siekiama skatinti vaikus ir moksleivius domėtis savo krašto tradicine etnine kultūra, suvokti jos vertę, ugdyti pavienius jaunuosius lietuvių liaudies dainų, sakytinės kūrybos ir instrumentinės muzikos atlikėjus.  Todėl, pasak rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausiosios specialistės Aurelijos Papievienės, džiugu, kad kiekvienais metais šio konkurso dalyvių skaičius  auga. „Jei 2007 metais į „Tramtatulį“ susirinko tik 3 dalyviai, tai šiandien jau suskaičiuojam net dvidešimt, - kalbėjo ji. – Jei pirmieji lietuvių liaudies kūrybos atlikėjai ir jų vadovai nelabai žinojo, ko renkasi į šį konkursą ir ką čia turi daryti, tai šiandien visi gerai žino, kokie reikalavimai keliami jų pasirodymui.

Kauno miesto etninės kultūros mokytojų metodinio būrelio narė ir konkurso „Tramtatulis“ sumanytoja Giedrė Ramunė Pečiulienė labai džiaugėsi, kad tarp konkurso dalyvių atsirado moksleivių, kurie šiame konkurse dalyvauja jau ne pirmą, o antrą ar trečią kartą, kad jie kiekvienais metais vis labiau tobulėja ir auga, kad, domėdamiesi kultūriniu savo krašto paveldu, jie tikrai myli Lietuvą. Po vaikų ir moksleivių pasirodymų, G.R.Pečiulienė jų vadovams išsakė visas pastabas ir galimybes, ką reikėtų padaryti kitaip, kad kūrinio atlikimas atitiktų visus reikalavimus. Vieni vadovai turėtų pagalvoti, kaip ištaisyti tame regione dėvimų tautinių kostiumų klaidas, kiti – tiesiog pakeisti atlikėjų kūrinius, treti – pataisyti kažkokias kūrinio atlikimo detales, suteikti daugiau gyvybingumo, nenaudoti gestikuliacijos.  

Konkurso komisija, kurią sudarė A.Papievienė, Šakių rajono meno mokyklos direktorius Einaras Martinaitis ir vyriausioji narė G.R.Pečiulienė, kurios balsas konkurso atlikėjų atrankoje buvo lemiamas, į antrąjį regioninį turą atrinko septynis atlikėjus ir vieną kolektyvą. Taigi, kovo 23 dieną Marijampolėje rajono garbę gins trys pasakorės: Augustė Ižganaitytė (vadovė R.Vasaitienė), Julija Pledzevičiūtė (vadovė N.Černevičienė) ir jauniausioji konkurso dalyvė Gustė Tamašauskaitė (vadovė D.Zubrickienė); dvi lietuvių liaudies dainų atlikėjos: Živilė Naujokaitytė ir Liepa Gicevičiūtė (vadovė N.Černevičienė) ir visas būrys kanklininkų: Edvinas Pledzevičius (vadovė N.Černevičienė), Ieva Duobaitė (vadovė A.Adomaitienė), Auksė Pažereckaitė, Janina Leveckytė, Emilija Puidokaitė ir Kristina Morkevičiūtė (vadovė A.Adomaitienė).

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.