Pirmojo turo laureatai gins rajono garbę Marijampolėje

tramtatulisAsta GVILDIENĖ
 
Praėjusį antradienį Šakių rajono meno mokykloje vyko vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis 2013“ atrankinis turas, kuriame savo jėgas etninės kultūros srityje išbandė dvidešimt mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklų ir kultūros centrų atstovų.
 
Nuotr. Konkurso „Tramtatulis“ pirmojo turo atranką praėję jaunieji rajono lietuvių liaudies kūrybos atlikėjai džiaugėsi sėkme ir kelialapiu į regioninį konkursą.    
 
Šiemet net dvidešimt rajono bendrojo lavinimo ir kultūros centrų atstovų – vaikų ir moksleivių, neabejingų lietuvių liaudies kūrybai, išbandė savo jėgas pirmajame respublikinio konkurso „Tramtatulis“ ture. Šiuo renginiu siekiama skatinti vaikus ir moksleivius domėtis savo krašto tradicine etnine kultūra, suvokti jos vertę, ugdyti pavienius jaunuosius lietuvių liaudies dainų, sakytinės kūrybos ir instrumentinės muzikos atlikėjus.  Todėl, pasak rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausiosios specialistės Aurelijos Papievienės, džiugu, kad kiekvienais metais šio konkurso dalyvių skaičius  auga. „Jei 2007 metais į „Tramtatulį“ susirinko tik 3 dalyviai, tai šiandien jau suskaičiuojam net dvidešimt, - kalbėjo ji. – Jei pirmieji lietuvių liaudies kūrybos atlikėjai ir jų vadovai nelabai žinojo, ko renkasi į šį konkursą ir ką čia turi daryti, tai šiandien visi gerai žino, kokie reikalavimai keliami jų pasirodymui.

Kauno miesto etninės kultūros mokytojų metodinio būrelio narė ir konkurso „Tramtatulis“ sumanytoja Giedrė Ramunė Pečiulienė labai džiaugėsi, kad tarp konkurso dalyvių atsirado moksleivių, kurie šiame konkurse dalyvauja jau ne pirmą, o antrą ar trečią kartą, kad jie kiekvienais metais vis labiau tobulėja ir auga, kad, domėdamiesi kultūriniu savo krašto paveldu, jie tikrai myli Lietuvą. Po vaikų ir moksleivių pasirodymų, G.R.Pečiulienė jų vadovams išsakė visas pastabas ir galimybes, ką reikėtų padaryti kitaip, kad kūrinio atlikimas atitiktų visus reikalavimus. Vieni vadovai turėtų pagalvoti, kaip ištaisyti tame regione dėvimų tautinių kostiumų klaidas, kiti – tiesiog pakeisti atlikėjų kūrinius, treti – pataisyti kažkokias kūrinio atlikimo detales, suteikti daugiau gyvybingumo, nenaudoti gestikuliacijos.  

Konkurso komisija, kurią sudarė A.Papievienė, Šakių rajono meno mokyklos direktorius Einaras Martinaitis ir vyriausioji narė G.R.Pečiulienė, kurios balsas konkurso atlikėjų atrankoje buvo lemiamas, į antrąjį regioninį turą atrinko septynis atlikėjus ir vieną kolektyvą. Taigi, kovo 23 dieną Marijampolėje rajono garbę gins trys pasakorės: Augustė Ižganaitytė (vadovė R.Vasaitienė), Julija Pledzevičiūtė (vadovė N.Černevičienė) ir jauniausioji konkurso dalyvė Gustė Tamašauskaitė (vadovė D.Zubrickienė); dvi lietuvių liaudies dainų atlikėjos: Živilė Naujokaitytė ir Liepa Gicevičiūtė (vadovė N.Černevičienė) ir visas būrys kanklininkų: Edvinas Pledzevičius (vadovė N.Černevičienė), Ieva Duobaitė (vadovė A.Adomaitienė), Auksė Pažereckaitė, Janina Leveckytė, Emilija Puidokaitė ir Kristina Morkevičiūtė (vadovė A.Adomaitienė).

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.