Zypliuose – retrospektyvinė R. Vaino paroda

vaino kurybaKetvirtadienį Zyplių dvaro centriniuose rūmuose atidaryta Ričardo Vaino retrospektyvinė drožybos darbų paroda.
 
Nuotr. Parodoje eksponuojamos ne tik medžio skulptūros, bet ir tapybos darbai.
 
R. Vainas gimė Panevėžyje, vėliau mokėsi ir įgijo teisininko specialybę Vilniaus universitete. Dirbo Marijampolės municipaliniame dramos teatre aktoriumi ir scenografu. Po to baigė mokslus Vilniaus dailės akademijoje. Parodose menininkas dalyvauja nuo 1980 metų. Jo darbų yra įsigiję Lietuvos, Vokietijos, Suomijos, Didžiosios Britanijos ir JAV kolekcionieriai.

R. Vaino medžio skulptūrų personažai ypač ryškūs, spalvoti. Medžio skulptūros visiškai praradusios medžiagiškumą, apgobtos lyg drabužių klostėmis, dėmesį traukia išraiškingais veidais.

Parodoje be medžio skulptūrų eksponuojami ir R. Vaino tapybos darbai, žavintys sodriomis, spalvomis, išraiškingumu. Pats autorius sako, kad kūrybos procesas – viena iš gyvenimo pažinimo formų. Užbaigtas kūrinys, pasak R. Vaino, egzistuoja savarankiškai ir jau nepriklauso nuo autoriaus valios. Darbais centriniuose dvaro rūmuose bus galima grožėtis apie mėnesį.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.