Užgavėnių persirengėjėliai žiemą vijo ir redakcijoje

uzgavenesAntradienį ne tik Šakiuose, bet ir rajono seniūnijose šurmuliavo linksmieji persirengėjėliai, raginę linksmintis, sočiai prisivalgyti ir gerai užsigavėti. Šįkart viena persirengėlių delegacija neaplenkė ir „Draugo“ redakcijos.
 
Nuotr. Siautulingai nusiteikę persirengėliai aplankė ir „Draugo“ redakciją.
 
Šakių neįgaliųjų dienos centro lankytojai su savo auklėtojomis buvo virtę velniais, o paradui priklausė ir linksmai nusiteikusi ragana. Užsukusi kompanija redakcijos darbuotojams uždavinėjo mįsles, o jų neįminusius žadėjo išsivežti su savimi. Priešingai nei į namus užsukantys Užgavėnių personažai, ne jie prašėsi pavaišinami, o gausiai vaišino patys. Vienas velniūkštis glėbyje laikė didžiulę puodynę prikeptų blynų, o kad jie būtų dar saldesni įteikė ir uogienės. Pasirodo, redakcija – ne vienintelė jų aplankyta ir apdovanota įstaiga. Neaplenkė jie net savivaldybės, kur taip pat dalijosi savo gera nuotaika bei pokštais.

Užgavėnės buvo švenčiamos ne tik Šakiuose, bet ir daugelyje seniūnijų. Griškabūdžio krašte pirmą kartą Užgavėnes rengė susibūrusios šio krašto penkios bendruomenės - Bliuviškių, Degutinės, Patašinės, Paluobių ir Griškabūdžio. Savaitę prieš Užgavėnes Griškabūdžio bendruomenės centre susirinkusieji draugiškai gamino kaukes. Kaip niekada ankstesniais metais, per šventę Griškabūdis mirgėjo nuo persirengėlių kaukių įvairovės. Smagiame žiemos vijimo šurmulyje buvo renkamos  ir gražiausios kaukės.

Griškabūdiečio Rolando Baltrušaičio ir dailės mokytojos Rimutės Amonienės pastangomis šventės dalyviai galėjo pasidžiaugti įspūdingo grožio ir net kelių metrų aukščio šiaudine More. Morei pagaminti ir šiltai miestelyje muzikantams susėsti šiaudų parūpino Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė. Prie šventės rengimo prisidėjo ne vienas bendruomenės narys ir manoma, jog tai taps gražia šio krašto švente, vienijančia žmones.

Daugelis organizatorių į šventę viliojo kepamų blynų ar kropelių kvapu, verdama sriuba bei šėlionėmis. Po riebių vaišių, žaidimų bei kitų atrakcijų, kaip įprasta, suorganizuota Kanapinio ir Lašininio kova, sudeginta Morė, tikintis, kad pavasaris ateis kuo greičiau.

Trečiadienis – Pelenų diena, nuo kurios pradedama skaičiuoti ir laukti Velykų. Tai rimties, susikaupimo bei pasninko metas.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.