Gyvenimą mylinti Inesa nei praeityje, nei dabartyje nieko nekeistų

inesaGintarė MARTINAITIENĖ
 
Lukšietė, tiksliau Zypliuose gyvenanti Inesa Bagdanavičienė savo asmeninės šventės proga praėjusį savaitgalį pristatė dainų plokštelę „Mylintis žmogus“. Taip ji įteikė dovaną ne tik sau, bet ir artimiesiems. Nors moteris dažnai matoma įvairiuose renginiuose, yra veikli bei aktyvi bendruomenės narė, tačiau savo veiklos nesureikšmina ir tikina, kad geriau tegul ją vertina kiti.
 
Nuotr. Nuo vaikystės su muzika ir gitara susidraugavusi Inesa neįsivaizduoja savo gyvenimo be jų.
 
Su muzika – nuo vaikystės
 
Muzika 35-erių sulaukusią Inesą lydi nuo vaikystės – tėtis dainuodavo ir grodavo gitara, kurią vėliau dukrai ir padovanojo. Tik Inesai gaila, kad jis taip ir neišgirdo jos dainų... Anksti mirė. Mamos brolis taip pat skambino gitara, tad turėdama šį instrumentą Inesa daina po dainos ir pramoko groti. Pirmosios dainos gimė jau besimokant Lukšių V. Grybo vidurinėje mokykloje, nes rašydama eilėraščius Inesa vis mėgindavo jiems pritaikyti ir muziką. Vėliau, įstojus mokytis, gitara liko nuošaly ir tik darbas Lukšių miestelio bibliotekoje ją grąžino į muzikos pasaulį – radusi gražesnį eilėraštį bandydavo jį „įvynioti“ į muziką. Be to, Inesa dirbo ir Liepalotų mokykloje, kur taip pat tai vieno, tai kito renginio metu prireikdavo muzikinių akordų. „Dabar gitara man labai svarbi ir tai visada prie manęs“, - mintimis dalijosi pašnekovė.
 
Svajoja ir apie savo dainų plokštelę

Nors Inesa turi minčių ateityje išleisti ir savo kūrybos dainų kompaktinę plokštelę, tačiau savaitgalį pristatytoje skamba rajono literatų eilės, kurioms muziką sukūrė I. Bagdanavičienė. Paklausta, kodėl savo pirmąją plokštelę pavadino „Mylintis žmogus“ ir kokia šio pavadinimo prasmė, Inesa paaiškina, kad tai daugiaprasmis ir platus, gyvenimą mylinčio žmogaus apibūdinimas. Tokia ji ir yra – besistengianti su visais sutarti, nesipykti, gražiai sugyventi ir, žinoma, mylėti gyvenimą. Jai patinka būti gamtoje, kapstytis aplink savo namus. „Labai myliu savo aplinką, prie namų – didžiulė teritorija, kurią kiekvieną dieną turiu apeiti, apžiūrėti“ , - pasakoja Zypliuose su šeima įsikūrusi moteris. Visgi be gitaros ir muzikos ji neįsivaizduoja savo gyvenimo. Taip atsirado natūralus poreikis rinkti tekstus, žiūrėti, kuriems iš jų galima pritaikyti muziką. „Labai sunku, kad tekstas būtų dainuojamas“, - patirtimi dalijasi dainų atlikėja. Ji pasakoja, kad dažnai būna įvairių prašymų sukurti vienam ar kitam tekstui muziką, tačiau tai nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. „Knygoje mano eilėraščiai galbūt būtų beverčiai, tačiau dainoje tekstas skamba visai kitaip“, - apie savo kūrybą kalbėjo moteris.

Už veiklumą yra įvertinta

Visgi jei ne Zyplių dvaro kapelos vadovas Remigijus Poderis, Inesa abejoja, ar kompaktinė plokštelė būtų išvydusi dienos šviesą. Be to, šiuo klausimu, kaip pati sako, ją vis paprovokuodavo ir Lukšių moterų klubo moterys, kurių palaikymą nuolat jaučia. „Pačiai net minčių nebūtų kilę“, - tikina pašnekovė. Todėl Remigijui ji dėkinga už paskatinimą, rūpestį, globą, akordeono improvizacijas. „Ir įrašė, ir klaidas taisė, ir patarė, ir apskritai, jei ne jis, tai nežinau...“ – kalbėjo I. Bagdanavičienė.

Nors Inesa yra Lukšių miestelio bibliotekininkė, taip pat Lukšių gimnazijoje dėsto lietuvių kalbą, vadovauja gitarisčių būreliui, dainuoja bei groja Zyplių dvaro kapeloje, priklauso Lukšių moterų klubui „Fedora“, o ir šiaip dažnai matoma kultūriniuose renginiuose, kuriuos papuošia savo dainomis, ji nemano, kad veiklos per daug. „Niekada apie tai nesusimąsčiau“, - išgirdusi klausimą patikina lukšietė. Ji pripažįsta, kad gyvenime yra kukli moteris, tačiau jos aktyvumą ne kartą yra pastebėję kiti. Prieš porą metų I. Bagdanavičienei buvo įteiktas „Aitvaro“ apdovanojimas, taip pat ji yra įvertinta ir „Žmogus yra didis“ statulėle Lukšiuose.  

Gyvenime nieko nekeistų

Paklausta, ar atsigręžusi į prabėgusius 35-erius gyvenimo metus ką nors keistų, Inesa sako, kad ne, nes kiekvienas etapas, koks jis bebūtų, atnešė bei išmokė kažką naujo. Netgi buhalterinės apskaitos studijos Žemės ūkio universitete, kurios, atrodo, neturi nieko bendro su dabartine veikla, jai buvo prasmingos, nekalbant apie išsipildžiusius norus studijuoti lietuvių kalbą. „Dabar net nežinau, ką dar kitą galėčiau veikti, nes savęs kitur neįsivaizduoju“, - sako Inesa. Ar ji laiminga? Žinoma, nes turi gražią šeimą, kūrybingus, sveikus bei gražius vaikus Arijaną ir Vilių. Be to, tikina jaučianti ir sutuoktinio Valentino palaikymą. Jis daug savęs atiduoda sportui, darbui, o ji - menui bei kūrybai. Tad taip, netrukdydami vienas kitam, suprasdami ir palaikydami, džiaugiasi vienas kito pasiekimais, gyvenimu kartu ir šviesiomis spalvomis piešia rytojų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.