Skulptoriui lengviau prakalbinti akmenį, nei kalbėti apie save

balciunasPraėjusį penktadienį Šakių rotušėje atidaryta skulptoriaus Kęstučio Balčiūno skulptūrų fotografijų darbų paroda. Nors lankytojų gretos buvo menkos, autorius mielai pasakojo apie savo darbus, dalijosi darbine patirtimi.
 
Nuotr. K. Balčiūnas pripažino niekada negalvojęs tapti skulptoriumi, tačiau gyvenimo aplinkybės susiklostė kitaip.
 
Kaip dėmesį parodos pradžioje atkreipė Kultūros ir turizmo skyriaus specialistė Aurelija Papievienė, neužtektų nei dienos, nei dviejų norint apvažiuoti ir apžiūrėti K. Balčiūno sukurtus darbus. Marijampoliečio skulptūrų yra ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV ir kitur. Skulptorius gali pasigirti ne tik darbų gausa, bet ir surengtomis parodomis ne tik šalyje, bet ir už jos ribų. Už kūrybinę veiklą jis apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino I laipsnio medaliu, Šv. Jurgio Marijampolės globėjo ordinu. Tarp svarbesnių K. Balčiūno darbų fiziko ir chemiko grafo T. Grotthuss bronzinė skulptūra, (1986 m.), David Williams biustas JAV (1986 m.), W. Glaser marmuro biustas Vokietijoje (1994). Jis sukūrė ir prezidento K. Griniaus granito memorialą Marijampolės apskrityje (1994 m.) bei prezidento A. M. Brazausko granito bei nerūdijančio plieno antkapinį paminklą Vilniaus Antakalnio kapinėse (2011 m.). Yra ir daugybė kitų svarbių darbų, kuriuos net sudėtinga surašyti ir išvardyti. Kaip sakoma, darbai kalba už save. Tai pripažįsta ir skulptorius. „Sunkiausia pasakoti apie save. Lengviau su akmeniu. Jis neklausinėja“, – tikino parodos autorius. Visgi jis noriai ir išsamiai kalbėjo tiek apie save, tiek apie savo darbus, kūrybą. Pasak K. Balčiūno, jis niekada negalvojo ir nepuoselėjo minčių tapti skulptoriumi, iš pradžių baigė juvelyriką, tačiau gyvenimas susiklostė kitaip ir dabartinis jo užsiėmimas išėjo tiesiog „netyčia“. Gana skeptiškai jis pasisako ir apie „ano laikmečio“ meno suvokimą. „Mokykloje dailę dėstydavo fizikos ar matematikos mokytojai, tad koks gi galėjo būti suvokimas apie meną“, - mintimis dalijosi marijampolietis. Tačiau vėliau K. Balčiūnas studijas tęsė Sankt Peterburge, nes tiesiog, kaip pats sako, taip sugalvojo. Tad baigęs studijas, turėdamas nemažą žinių bei gebėjimų bagažą, skulptorius lig šiol džiugina savo darbais.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.