Poezijos paukštė aplankė ir rajoną

poezijos pavasarisPer šalį nuvilnijo 49-asis Tarptautinis poezijos pavasaris. Šakius poezijos paukštė pasiekė ketvirtadienį. Čia „Poezijos pavasaris 2013“ buvo skirtas poetės Gražinos Tulauskaitės 105 - osioms gimimo metinėms paminėti.
 
Nuotr. Eiliuotą žodį dovanojo ir šiųmetinė Salomėjos Nėries premijos laureatė T. Marcinkevičiūtė.
 
Ketvirtadienį naujam gyvenimui prisikėlę Zyplių dvaro rūmai atgijo. Čia apsilankė Tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ dalyviai, kurie dalijosi mintimis apie poeziją, skaitė tiek savo, tiek kolegų eiles. Eiliuotą žodį susirinkusiesiems dovanojo šiųmetinė Salomėjos Nėries premijos laureatė Tautvyda Marcinkevičiūtė, aktorius Petras Venclova, poetai Aivaras Veiknys, Ramunė Brundzaitė, Daiva Molytė - Lukauskienė, Sara Poisson ir grupei vadovavusi Gintarė Bernotienė. Ji dalijosi pastebėjimais, kad šiuolaikinė poezija nėra tokia, kaip anksčiau, nes praėjęs laikas skiriasi nuo dabartinio. „Svarbu žodį paskleisti girdinčioms ir suprantančioms ausims“, - kalbėjo ji Zyplių dvare susirinkusiai publikai. Šiuolaikinėje poezijoje, pasak specialistės, atsisakoma eiliškumo, kalba tampa vis labiau kasdieniška, proziška, kartais išsiskiria brandumu, mąslumu, reikalauja skaitytojo supratimo. Tai nėra blogai, svarbiausia poezijoje, G. Bernotienės žodžiais, parodyti savo santykį. „Kartais atrodo pasakojimas, o du žodžiai gali viską apversti. Ir to pakanka, kad proziškas tekstas apvirstų į poeziją“, - mintimis dalijosi grupės vadovė. S. Poisson, skaitydama eiles, nevengė tarmiškos šnektos, taip prisidėdama prie šalyje minimų Tarmių metų.

Po poezijos skaitymų Zyplių dvare vakarop visi rinkosi Šakių viešojoje bibliotekoje į poezijos šventę „Išdainuota laimė...“, skirtą poetės Gražinos Tulauskaitės atminimui. Šią kraštietę, palikusią penkias kūrybos knygas, kaip teigė renginio vedėja Lina Eringienė, galima laikyti krašto lakštingala, elegancijos, moteriškumo įsikūnijimą. Buvo skaitomos ne tik jos eilės, bet ir parodytos poetės veiklą atspindinčios skaidrės. Lekėtiškiai G. Tulauskaitę pagerbė nuvykdami į jos gimtinę, kur taip pat klausėsi jos kūrybos. Renginio metu pristatytas ir bibliotekos leidinys „Šaltinio srovė“, skirtas kraštietės poetės atminimui.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.