Kultūros darbuotojai pradėjo tylos akciją

tylusis koncertasTrečiadienį rajono kultūrų centrų vadovai buvo apsirengę juodai ir rankose laikė dirigento lazdeles. Tik jų diriguojami chorai dainavo... be garso.
 
Nuotr. Tyla – gera byla. Šia liaudies išmintimi pasinaudojo kultūros centrų darbuotojai, surengę tylųjį koncertą protestuodami prieš mažas algas.
 
Šakių, Gelgaudiškio, Kudirkos Naumiesčio, Sintautų, Griškabūdžio kultūros centruose buvo atliekamas 4 minučių trukmės kūrinys, kurio metu solistai tylėjo, o ant natų buvo užklijuoti kryžiaus ženklai. Tai jau trečioji kultūros darbuotojų streiko akcija, kuria norima atkreipti valdžios dėmesį į mažas jų algas. „Žiūrovų nebuvo daug, bet, manau, kad kai tą patį pakartosime per Dainų šventę, jų bus žymiai daugiau“,- teigė Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius.

Po Tyliojo koncerto Šakiuose buvo paskelbta rezoliucija ir užklijuotais instrumentais „sugrota“, vėlgi be garso, linksmoji polka. „Į tylą reikia įsiklausyti, ji gali daug pasakyti. Manau, kad mes, rajoniniai kultūros centrai, įrodėme, kad galime pasipriešinti ir tęsime tai toliau“,- teigė R. Januševičius.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.