Mikytai skendo jurginų žiedų jūroje

jurginu sventeRugsėjo 6 dieną Mikytų bendruomenė vėl rinkosi pasibūti drauge. Baigiantis vasarai čia kasmet organizuojama tradicinė Jurginų šventė, galima sakyti, tapusi mikytiškių vizitine kortele. Šiemet ji jau ketvirtoji. Pagrindinis šventės akcentas – jurginų paroda.
 
Nuotr. Šių metų parodoje buvo galima pamatyti net pusantro šimto įvairiaspalvių jurginų rūšių.
 
Pasak Mikytų bendruomenės centro pirmininkės Saulenos Kučiauskienės, sunkiausiai nutaikyti šventės laiką, kad žmonės būtų didžiuosius darbus apsidirbę, o šalnos dar nebūtų pakandusios jurginų žiedų. „Šiemet šventę darėme kiek anksčiau nei praėjusiais metais. Deja, nepavyko jos suderinti su bulviakasiu, todėl ir žmonių susirinko gerokai mažiau, - apgailestavo S.Kučiauskienė. – Nors parodoje dalyvavo tik dešimt dalyvių, tačiau gėlių rūšių buvo gerokai daugiau ir įvairesnių.“

Mikytų bendruomenės centro pirmininkė prisipažino, kad išrinkti gražiausių jurginų žiedų augintojus kasmet vis sunkiau. Visgi ir šiemet buvo apdovanoti trys šių senovinių gėlių mylėtojai. Pirmąją vietą laimėjo ir gražiausio žiedo savininke išrinkta ilgametė jurginų augintoja Ramutė Burdulienė iš Lekėčių. Antroji vieta skirta taip pat lekėtiškei Virginijai Vaitkuvienei, kuri  nepraleidžia progos dalyvauti kasmetinėje jurginų parodoje. Trečiąją vietą užėmė pirmą kartą savo gražiausius gėlių žiedus į parodą atvežusi Kristina Paplauskienė iš Pavilkijo.

S.Kučiauskienės teigimu, tradiciškai jurginų parodose dalyvauja ir po vieną vyrą – gėlių mėgėją. Ne išimtis ir šie metai. Savo auginamų jurginų žiedus į Mikytus atvežė Romas iš Šakių, atstovaujantis Gėlininkų draugijai. „Tik per tą sumaištį ir skubėjimą pamiršome pasiklausti jo pavardės, - apgailestavo renginio organizatorė. – Jis atsivežė net aštuoniolika skirtingų jurginų rūšių.“

Progos pasigrožėti nuostabiais močiučių gėlių žiedais nepraleido tiek rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rima Rauktienė, tiek savivaldybės Kultūros  ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė. „Vis tik ši šventė – didžiausias džiaugsmas kaimo moterėlėms, kurios susitikusios gali ir pabendrauti, ir pasidalyti jurginų auginimo patirtimi, ir pasikeisti šių gėlių gumbeliais, - atviravo S.Kučiauskienė. - Mikytų bendruomenės moterys, apsilankiusios Lietuvos jurginų parodoje, nusprendė, kad jų auginamos gėlės savo grožiu nė kiek nenusileidžia matytoms parodoje.“

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.