Mikytai skendo jurginų žiedų jūroje

jurginu sventeRugsėjo 6 dieną Mikytų bendruomenė vėl rinkosi pasibūti drauge. Baigiantis vasarai čia kasmet organizuojama tradicinė Jurginų šventė, galima sakyti, tapusi mikytiškių vizitine kortele. Šiemet ji jau ketvirtoji. Pagrindinis šventės akcentas – jurginų paroda.
 
Nuotr. Šių metų parodoje buvo galima pamatyti net pusantro šimto įvairiaspalvių jurginų rūšių.
 
Pasak Mikytų bendruomenės centro pirmininkės Saulenos Kučiauskienės, sunkiausiai nutaikyti šventės laiką, kad žmonės būtų didžiuosius darbus apsidirbę, o šalnos dar nebūtų pakandusios jurginų žiedų. „Šiemet šventę darėme kiek anksčiau nei praėjusiais metais. Deja, nepavyko jos suderinti su bulviakasiu, todėl ir žmonių susirinko gerokai mažiau, - apgailestavo S.Kučiauskienė. – Nors parodoje dalyvavo tik dešimt dalyvių, tačiau gėlių rūšių buvo gerokai daugiau ir įvairesnių.“

Mikytų bendruomenės centro pirmininkė prisipažino, kad išrinkti gražiausių jurginų žiedų augintojus kasmet vis sunkiau. Visgi ir šiemet buvo apdovanoti trys šių senovinių gėlių mylėtojai. Pirmąją vietą laimėjo ir gražiausio žiedo savininke išrinkta ilgametė jurginų augintoja Ramutė Burdulienė iš Lekėčių. Antroji vieta skirta taip pat lekėtiškei Virginijai Vaitkuvienei, kuri  nepraleidžia progos dalyvauti kasmetinėje jurginų parodoje. Trečiąją vietą užėmė pirmą kartą savo gražiausius gėlių žiedus į parodą atvežusi Kristina Paplauskienė iš Pavilkijo.

S.Kučiauskienės teigimu, tradiciškai jurginų parodose dalyvauja ir po vieną vyrą – gėlių mėgėją. Ne išimtis ir šie metai. Savo auginamų jurginų žiedus į Mikytus atvežė Romas iš Šakių, atstovaujantis Gėlininkų draugijai. „Tik per tą sumaištį ir skubėjimą pamiršome pasiklausti jo pavardės, - apgailestavo renginio organizatorė. – Jis atsivežė net aštuoniolika skirtingų jurginų rūšių.“

Progos pasigrožėti nuostabiais močiučių gėlių žiedais nepraleido tiek rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rima Rauktienė, tiek savivaldybės Kultūros  ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė. „Vis tik ši šventė – didžiausias džiaugsmas kaimo moterėlėms, kurios susitikusios gali ir pabendrauti, ir pasidalyti jurginų auginimo patirtimi, ir pasikeisti šių gėlių gumbeliais, - atviravo S.Kučiauskienė. - Mikytų bendruomenės moterys, apsilankiusios Lietuvos jurginų parodoje, nusprendė, kad jų auginamos gėlės savo grožiu nė kiek nenusileidžia matytoms parodoje.“

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.