Aplinkosauga ragina šildytis atsakingai

Prasidėjus šildymo sezonui aplinkosaugininkai, kaip ir kasmet, didesnį dėmesį kreipia į tai, kaip eksploatuojamos katilinės ir įvairaus kuro katilai, koks kuras deginamas.
 
Su intensyviu šildymu susijęs oro taršos padidėjimas ypač juntamas miestų ir miestelių individualių namų rajonuose. Nors pagrindinės kietojo kuro rūšys, tinkamos kūrenti, yra natūrali mediena, anglys ir durpės, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kad patalpos šildomos naudojant nekokybišką kurą arba įvairias atliekas.

Siekdami užkirsti kelią aplinkos oro taršai, aplinkosaugininkai primena, kad Aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalis draudžia krosnyse deginti atliekas. Už atliekų deginimą nesilaikant įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų, Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta bauda piliečiams nuo 28 iki 57 eurų ir pareigūnams – nuo 57 iki 115 eurų. Nustačius padangų deginimo atvejus, už pažeidimus taikoma administracinė atsakomybė ir skaičiuojama aplinkai padaryta žala.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.