Pristatė jaunimui svarbius projektus

Lapkričio 11 d. savivaldybės posėdžių salėje posėdžiavusiai Jaunimo reikalų tarybai buvo pristatyti du rajone įgyvendinami jaunimui skirti projektai. Be to, apsvarstyti šiųmečiai renginio „Išjunk šviesą“ nominantai.

Šakių visuomenės sveikatos biuro įgyvendinamą projektą „Saugok sveikatą, kol jaunas!“ kuruojantis Martinas Eimutis ir kaunietė psichologė Jogikė Navickaitė pasidžiaugė mokyklose pristatomu projektu. Aplankytose Lukšių Vinco Grybo ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijose jaunimas parodė nemažą sudomėjimą sveika gyvensena. Kad pavyktų pasiekti savo tikslus, pasak M. Eimučio, pasirašytos 17 bendradarbiavimo sutarčių su įvairių institucijų vadovybėmis.

„Surėmus pečius ir bendradarbiaujant tikrai įmanoma pasiekti didesnių, geresnių rezultatų“, – sakė M. Eimutis.
 
Šiuo metu rajone įgyvendinamas dar vienas svarbus projektas „Atrask save“. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Europos socialinio fondo agentūra ir Lietuvos darbo birža pasirašė trišalę sutartį dėl projekto „Atrask save“ įgyvendinimo. Tai naujasis nuo 2014 m. Lietuvoje įgyvendinamos Jaunimo garantijų iniciatyvos projektas, skirtas 15–29 metų niekur nedirbantiems, nesimokantiems ir mokymuose nedalyvaujantiems jaunuoliams. Rajone šią veikla kuruoja jaunimo darbuotoja Kristina Valaitytė ir Darbo biržos Šakių skyriaus atstovė Giedrė Jasevičiūtė. Pastaroji dirbs su  nemotyvuotais biržoje įsiregistravusiais jaunais (iki 29-erių m. amžiaus) žmonėmis. Specialistė padės šiems asmenims atrasti tinkamą veiklą ir integruotis į darbo rinką. Trejus metus truksiančio projekto įgyvendinimo laikotarpiu, manoma, į darbo rinką sugrįš arba pradės mokytis iki 65 proc. jaunuolių.

Atvirame jaunimo centre dirbančios K. Valaitytės tikslas – per trejus metus surasti, pabendrauti su 510 jaunuolių, kurie, pasak K. Valaitytės, dirba užsienyje ar nelegaliai Lietuvoje bei šiaip sėdi be jokios veiklos. Siekiama į darbo rinką sugrąžinti 127 jaunus asmenis.

„Niekur nedirbantys ir įsitraukę į projekto veiklą jauni asmenys bus apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu. Juk išsibraukę iš Darbo biržos sąrašų pusę metų negali vėl joje registruotis“, – sakė K. Valaitytė. Su į projektą panorėjusiu įsitraukti jaunuoliu bus pasirašoma bendradarbiavimo sutartis – jam bus sudaromas individualios veiklos planas, pagal kurį žmogus bus integruojamas į darbo rinką. Vieno jauno asmens dalyvavimas projekte truks keturis mėnesius.

Projektas „Atrask save“ finansuojamas Jaunimo užimtumo iniciatyvos, Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto lėšomis. Tai pirmasis projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Jaunimo užimtumo didinimas“.

Be projektų, taip pat posėdyje apsvarstytos kandidatai Jaunimo apdovanojimams gauti už 2015 metų veiklą. Gruodį vyksiančioje šventėje bus įteiktos šios nominacijos: jaunimo renginys, jaunimo partneris, jaunimo organizacija, jaunimo indėlis Šakių rajonui, jaunimo lyderis, jaunimo iniciatyva.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.