Kriūkiečių skauduliai – vandentvarka, keliai, kultūra

kriukai2Giedrė MERČAITIENĖ
 
Praėjusio trečiadienio vakarą Kriūkų mokyklos salėje sugužėję vietos gyventojai aptarė svarbiausius bendruomenės gyvenimo reikalus. Dalyvaujant savivaldos atstovams aptarti kai kurių problemų sprendimo būdai.  
 
Nuotr. Šakių rajono savivaldybės administracijos direktorius Evaldas Sniečkus ir Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis žadėjo padėti išspręsti kai kurias šio krašto gyventojų problemas.
 
Planuojamas daugiafunkcis centras
 
Dalyvaujant Šakių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Evaldui Sniečkui bei Ūkio skyriaus vedėjui Kęstučiui Kuncaičiui kriūkiečiai dar kartą akcentavo seną klausimą dėl kultūros namų, kurie, kaip žinia, menkai beprižiūrimi priklauso privatininkui. Manoma, kultūrinis gyvenimas suaktyvės, kai atsiras šiai veiklai plėtoti skirtos patalpos, todėl mokykloje planuojama įkurti daugiafunkcį centrą. Kriūkiečius E. Sniečkus ragino ieškoti bendro sutarimo, koks turėtų būti centras.

„Turime daryti taip, kad tiktų ilgam laikui. Daugiau tam pinigų nebus skiriama“, – sakė direktorius.

Pasak K. Kuncaičio, kitąmet nemažai investuojama bus į Kriūkų pagrindinę mokyklą.

„Darome tokius darbus, kad nepažeistume ateities daugiafunkcio centro pastato funkcionavimo. Mūsų planuose – katilinės rekonstrukcija, pabaigti šiltinimą, stogo dangą sutvarkyti“, – sakė K. Kuncaitis.

Reikia meno vadovo

Jau kuris laikas miestelis neturi meno vadovo.

„Seniūnijoje turime du kultūros organizatorius, bet neturime nė vieno meno vadovo, – sakė bendruomenės pirmininkė Lilija Liutvinienė. – Kovo mėnesį buvo ataskaitinis susirinkimas, kuriame buvo keltas meno vadovo klausimas. Susirinkime dalyvavęs meras tikrai užsirašė ir pažadėjo, kad bus išspręstas šis klausimas. Ir kol kas nieko.“ E. Sniečkus prisižadėjo šiuo klausimu padiskutuoti su seniūne ir rasti sprendimą.

Skaudulys – keliai

Kriūkų seniūnijos keliai duobėti, žiemą slidūs, nepakankamai barstomi, todėl valdžios atstovams susirinkusieji negailėjo kritikos.

„Labai blogas kelias į Ilguvą. Važiuojant šiuo keliu laužomas mokyklos autobusas. Ilguvoje yra ir globos namai, turistus traukiantis dvaras“, – sakė L. Liutvinienė. Pasak Ūkio skyriaus vedėjo K. Kuncaičio, Regioninės plėtros skyrius parengęs paraišką Europos Sąjungai.

„Jeigu atsiras finansavimas, yra numatyta Ilguvos dvaro gatvės 400 m rekonstrukcija ir 600 m ilgio kelio rekonstrukcija Gerdžiūnų link. Numatyta 1 km Jazminų gatvės rekonstrukcija“, – sakė K. Kuncaitis. Kelių priežiūros plėtros programos lėšomis kitąmet planuojama tęsti Miško gatvės Gerdžiūnuose tvarkymą.

„Iki gruodžio 1 d. seniūnė ir bendruomenė turi pateikti savivaldybei siūlymus, kurias gatves pirmiausia reikia tvarkyti“, – sakė K. Kuncaitis, primindamas, kad kelių tvarkymui lėšos skirstomos pagal gyventojų skaičių ir kelių ilgį.

Vandentvarkos projektai

K. Kuncaitis priminė, jog reikia galvoti apie nuotekų ir vandentiekio tinklų plėtrą, kadangi įrengimai apskaičiuoti visiems gyventojams.

„Jeigu anksčiau reikėjo prisidėti 5 proc., tai šiame periode reikės prisidėti 20 proc. Mums reikės ieškoti lėšų prie vandentvarkos projektų prisidėjimo“, – sakė K. Kuncaitis. Pasak E. Sniečkaus, vandentvarkos projektas jau patvirtintas, tačiau reikia, kad gyventojai išreikštų poreikį ir įsipareigotų prisijungti prie tinklų.

„Žiūrėsime, kur yra didžiausias poreikis, į kurią vietą tuos tinklus plėsti. UAB „Šakių vandenys“ su gyventojais sudarys preliminarias prisijungimo sutartis. Taigi plėtra priklauso nuo jūsų. Jeigu pageidausite ir įsipareigosite prisijungti, tai savivaldybė, UAB „Šakių vandenys“, panaudodami ES lėšas, plėtrą ta kryptimi ir darys“, – sakė E. Sniečkus.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.