
„Turime daryti taip, kad tiktų ilgam laikui. Daugiau tam pinigų nebus skiriama“, – sakė direktorius.
Pasak K. Kuncaičio, kitąmet nemažai investuojama bus į Kriūkų pagrindinę mokyklą.
„Darome tokius darbus, kad nepažeistume ateities daugiafunkcio centro pastato funkcionavimo. Mūsų planuose – katilinės rekonstrukcija, pabaigti šiltinimą, stogo dangą sutvarkyti“, – sakė K. Kuncaitis.
Reikia meno vadovo
Jau kuris laikas miestelis neturi meno vadovo.
„Seniūnijoje turime du kultūros organizatorius, bet neturime nė vieno meno vadovo, – sakė bendruomenės pirmininkė Lilija Liutvinienė. – Kovo mėnesį buvo ataskaitinis susirinkimas, kuriame buvo keltas meno vadovo klausimas. Susirinkime dalyvavęs meras tikrai užsirašė ir pažadėjo, kad bus išspręstas šis klausimas. Ir kol kas nieko.“ E. Sniečkus prisižadėjo šiuo klausimu padiskutuoti su seniūne ir rasti sprendimą.
Skaudulys – keliai
Kriūkų seniūnijos keliai duobėti, žiemą slidūs, nepakankamai barstomi, todėl valdžios atstovams susirinkusieji negailėjo kritikos.
„Labai blogas kelias į Ilguvą. Važiuojant šiuo keliu laužomas mokyklos autobusas. Ilguvoje yra ir globos namai, turistus traukiantis dvaras“, – sakė L. Liutvinienė. Pasak Ūkio skyriaus vedėjo K. Kuncaičio, Regioninės plėtros skyrius parengęs paraišką Europos Sąjungai.
„Jeigu atsiras finansavimas, yra numatyta Ilguvos dvaro gatvės 400 m rekonstrukcija ir 600 m ilgio kelio rekonstrukcija Gerdžiūnų link. Numatyta 1 km Jazminų gatvės rekonstrukcija“, – sakė K. Kuncaitis. Kelių priežiūros plėtros programos lėšomis kitąmet planuojama tęsti Miško gatvės Gerdžiūnuose tvarkymą.
„Iki gruodžio 1 d. seniūnė ir bendruomenė turi pateikti savivaldybei siūlymus, kurias gatves pirmiausia reikia tvarkyti“, – sakė K. Kuncaitis, primindamas, kad kelių tvarkymui lėšos skirstomos pagal gyventojų skaičių ir kelių ilgį.
Vandentvarkos projektai
K. Kuncaitis priminė, jog reikia galvoti apie nuotekų ir vandentiekio tinklų plėtrą, kadangi įrengimai apskaičiuoti visiems gyventojams.
„Jeigu anksčiau reikėjo prisidėti 5 proc., tai šiame periode reikės prisidėti 20 proc. Mums reikės ieškoti lėšų prie vandentvarkos projektų prisidėjimo“, – sakė K. Kuncaitis. Pasak E. Sniečkaus, vandentvarkos projektas jau patvirtintas, tačiau reikia, kad gyventojai išreikštų poreikį ir įsipareigotų prisijungti prie tinklų.
„Žiūrėsime, kur yra didžiausias poreikis, į kurią vietą tuos tinklus plėsti. UAB „Šakių vandenys“ su gyventojais sudarys preliminarias prisijungimo sutartis. Taigi plėtra priklauso nuo jūsų. Jeigu pageidausite ir įsipareigosite prisijungti, tai savivaldybė, UAB „Šakių vandenys“, panaudodami ES lėšas, plėtrą ta kryptimi ir darys“, – sakė E. Sniečkus.