Vokiečio parama – ir mūsų kraštui, ir Ukrainai

toepfer labdara
Šįkart vokiečio Gunter F. Toepfer atgabentoje labdaroje – įvairi įranga judėjimo problemų turintiems žmonėms – vaikštynės, neįgaliojo vežimėliai, ramentai. R. Visockytės nuotr.


Pirmadienį rajone jau 66 kartą apsilankė rajono garbės pilietis, vokietis Gunter F. Toepfer. Ir šįkart jis atvyko ne tuščiomis, o su parama. Be to, svečią atlydėjo ir Vokietijos televizijos žurnalistas, apie jo keliones į Lietuvą kuriantis laidą.
 
Pasak G. F. Toepferio, su amžiumi kelionės į mūsų šalį jau ne tokios sklandžios kaip anksčiau, du paskutinius kartus jau vairavo ne pats, o atvyko su bičiuliu vairuotoju.

„Mano tikslas ir save pristatyti, ir su meru susipažinti. <...> Per visą tą laiką tai jau trečiasis meras“, – kalbėjo vokietis, priminęs jo draugystės su mūsų kraštu pradžią ir tai, kad gerus darbus įkvėpė daryti „vilko vaikų“ istorija.

Anot jo, perduoti pradėtų darbų estafetės neturi kam, tad neišvengiamai ateis laikas ir atsisveikinti.

„Garbės piliečio ženklelis yra per didelis, kad kasdien nešiočiau. Garbės pilietiškumą suvokiu per gerus darbus“, – sakė svečias.

Šįkart jis atgabeno visą krūvą įrangos asmenims, turintiems judėjimo problemų. Tai ir neįgaliojo vežimėliai, vaikštynės, ramentai. Taip pat siuntoje ir suaugusiems skirtos sauskelnės.

Pristatyta labdara buvo draugiškai pasidalinta – keletą vaikštynių pasiėmė Šakių socialinių paslaugų centras, keletas iškeliavo į Slavikus, taip pat vaikštynėmis ir ramentais pasidalinta ir su Marijampolės ligonine, mat, vokiečio žodžiais, Šakių ligoninei nieko nereikėjo. Nemaža dalis paramos iškeliaus į Ukrainą, labdaros perdavimą karo niokojamai šaliai apsiėmė kuruoti Slavikų seniūnas Redas Juškaitis.

„Dėl to labai džiaugiuosi, nes Ukrainai paramos tikrai reikia“, – pasidžiaugė G. F. Toepferis.

Jis nepamiršo ir jaunųjų mūsų rajono gyventojų – lauktuvių nuvežė į Sintautų darželį.

Už tai, kad vokietis dalinasi gerumu, jam dėkojo meras Raimondas Januševičius vildamasis, kad draugystė tęsis ir pirmasis susitikimas nebus paskutinis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.