Kelio ženklo istorija: painiavą sukėlė, nes buvo nusuktas ne į tą pusę?

zenklas luksiuose
Kelio ženklas „Eismas ratu“, tarp vairuotojų sukėlęs sumaištį, kaip paaiškėjo, buvo atsuktas ne į tą pusę. „Draugui“ pradėjus domėtis, kelio ženklas buvo tiesiog pasuktas tinkama linkme, tačiau lukšiečiai iki šiol abejoja tokios žiedinės sankryžos reikalingumu. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kelio ženklas „Eismas ratu“, pastatytas prie Lukšių miestelio centre įrengto žiedo, sukėlė sumaištį tarp vairuotojų, kurie ir kreipėsi į redakciją dėl, jų manymu, absurdiškai pastatyto ženklo. Kreiptasi į policijos pareigūnus, miestelio seniūną bei projekto įgyvendintojus – savivaldybę, tad greitai buvo susigriebta ir ženklas paprasčiausiai pasuktas tinkama linkme.

Įgyvendinant projektą „Lukšių gyvenamosios vietovės atnaujinimas“, miestelio centre buvo įrengtas žiedas, planuota, kad tėveliai, atvežę automobiliais vaikus į gimnaziją, juos galės čia saugiai išleisti.

Čia buvo pastatyti ir ženklai – trumpo sustojimo vieta „Tėvelių stotelė“ bei ženklas „Eismas ratu“. Būtent šis ženklas ir sukėlė sumaištį tarp vairuotojų. Ar jie, įsukę iš A. Tatarės gatvės ir važiuodami pro autobusų stotį, turi laikytis šio ženklo reikalavimų ir važiuoti žiedu? Kyla ir dar vienas klausimas, kaip elgtis autobusų vairuotojams – ar ir jie savo didžiules transporto priemones turi pirmiausiai pasukti žiedu ir tuomet važiuoti iki keleivių išlaipinimo stotelės?

Pirmiausiai paaiškinti taip pastatyto ženklo „Eismas ratu“ reikšmę paprašome Šakių rajono policijos komisariato viršininko Aušrio Kvederevičiaus. Pareigūnas susisiekė ir su savivaldybės atsakingais darbuotojais, kurie ir įgyvendino projektą, bei konsultavosi su kolegomis iš Kelių policijos.

„Man paaiškino, kad ten įrengta aikštelė mokinių išlaipinimui ir aikštelėje eismas organizuotas ratu. Galimai, kad ženklas „Eismas ratu“ įrengtas ir pasuktas ne taip, kaip reikėtų, – situaciją praėjusį ketvirtadienį komentavo A. Kvederevičius, o vėliau pridūrė: – Kaip matyti iš projekto, kelio ženklai įrengti ir pasukti ne taip, kaip numatyta projekte, todėl eismo dalyviams neaišku, kaip organizuotas eismas šioje vietoje.“

Kaip svarstė komisariato viršininkas, ateityje būtų tikslinga šį klausimą, kaip pagerinti eismo organizavimą, kad jis būtų aiškesnis visiems vairuotojams, apsvarstyti ir Šakių savivaldybės eismo saugumo komisijoje.

Na, o penktadienio rytą toliau ieškome tiesos dėl ženklo atsiradimo ir jo reikalavimų bei kaip jų laikytis turėtų vairuotojai. Teiraujamės ir miestelio seniūno Vytauto Andziulevičiaus, ar, jo nuomone, ženklas „Eismas ratu“ neklaidina vairuotojų.

„Iš pradžių, kai pastatė ženklą, ir man buvo keista. Bet yra toks projektas. Čia gal turėtų būti rekomendacinis ženklas, kad galima išlaipinti žmones. Bet į tą žiedą didelis autobusas tikrai neįsuks. Čia nėra logikos, – penktadienio ryte kalbėjo seniūnas. – Manau, apskritai šioje vietoje neturėtų įpareigoti, kad reikia apvažiuoti žiedą, kai galima važiuoti tiesiai ir nenuvažinėti kampų.“

Seniūnas sakė, kad ir policijos pareigūnų, budėjusių rugsėjo 1 d., teiravosi, kaip turėtų elgtis vairuotojai šioje situacijoje. Anot seniūno, kalbintų policijos pareigūnų teigimu, vairuotojai, kadangi šiuo metu taip stovi ženklas, turėtų laikytis kelio ženklo „Eismas ratu“ reikalavimų ir važiuoti žiedu.

Tuomet kreipiamės į savivaldybės Ūkio ir architektūros skyriaus projektų koordinatorę Rasą Liubamirskaitę. Ji paaiškino, kad visi ženklai įrengti pagal projektą, imant leidimą statyboms dėl kelio ženklų įrengimo, pasak pašnekovės, viskas turėjo būti suderinta ir su policija.

„Aš šį projektą gavau nuo vidurio įgyvendinimo. Buvo rengiama projekto A laida, arba naujas leidimas, galbūt tuomet ir pasikeitė kažkoks sprendinys, atsirado minėtas žiedas“, – aiškino R. Liubamirskaitė.

Visgi Lukšių seniūnas penktadienį netrukus ėmėsi veiksmų, aiškinosi ir su projekto rangos darbus atlikusios UAB „Hidrokesta“ vadovais, kodėl taip pastatytas ženklas.

„Šitas ženklas yra kažkieno tiesiog nusuktas ne į reikiamą pusę. Paėmiau ir atsukau. Gal kas ant juoko pasuko, gal vėjas... Paims darbininkas ir ženklą prisuks“, – penktadienį dar prieš pietus informavo seniūnas.

Nesusipratimą su ženklu galbūt ir pavyko išspręsti, tačiau gyventojams vis tiek neaiški ir šio žiedo paskirtis ir ar jis šioje vietoje yra labai būtinas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.