Išeitį rado, belieka susitarimą įgyvendinti

pralaida skaisgiriai
Skaistgiriškio Igno Šnipo didžiausias galvos skausmas – bebaigianti sugriūti melioracijos griovio pralaida, tai yra trumpiausias kelias į jo dirbamus laukus. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Į redakciją ir savivaldybės administracijos vadovus kreipęsis Skaistgirių kaimo (Sintautų sen.) gyventojas Ignas Šnipas prašė pagalbos rasti sprendimą dėl griūvančios melioracijos griovio pralaidos, mat per paties įrengtą pravažiavimą negalės patekti į savo dirbamus laukus. Antradienį pas ūkininką apsilankę savivaldybės administracijos vadovai, Sintautų seniūnas bei melioratoriai ir bandė ieškoti išeities.

Jau daug metų ūkininkaujantis skaistgiriškis I. Šnipas rodo greta sodybos esantį melioracijos griovį bei paties prieš bene trisdešimtmetį per jį įrengtą pralaidą. Vyriškis sako, kad tai vienintelė artimiausia vieta, per kurią jis gali patekti į savo laukus.
„Kur man dingti? Jei ne šiuo tilteliu, tai turiu su technika į laukus važiuoti kelis kilometrus aplinkui. Tai ir savo vienintelį keliuką į sodybą išsivažinėsiu. Prieš 30 metų kokį galėjau, tokį tą tiltą ir pasistačiau. Tuomet viršininkas Tumas ir sako man, tu medžių prileisk į tą melioracijos griovį ir pasidarysi tiltą. Bet aš pirkau betonines renes, tik jų diametras per mažas“, – bėdojosi ūkininkas.

I. Šnipas pripažino, kad galbūt dėl mažo pralaidos vamzdžio melioracijos griovys dažnai patvinsta, cementiniai pralaidos sutvirtinimai per tiek metų baigia įgriūti.

„Traktorių ir kombaino ratai platūs, tai vos telpa pravažiuoti tuo tilteliu. Jau kartą priekaba su grūdais apvirto. Jau pavasarį, po žiemos į laukus tikrai neišvažiuosiu per griūvančią šitą pralaidą, jau ir tos renės baigia suirti“, – už galvos griebiasi ūkininkas pridurdamas, kad neseniai melioratoriai valė griovį, tai jis paprašė ir šie ant pralaidos bent šiek tiek žemių užpylė.

I. Šnipas pasakojo, kad pernai rudenį už maždaug poros kilometrų nuo jo sodybos melioratoriai įrengė naują pralaidą per melioracijos griovį.

„Per tą tiltą skaistgiriniai tik alaus pirkti į Veršius važiuoja. Ten ties ta Kaunyne niekas nevažiuoja, – neslėpė apmaudo I. Šnipas. – O Veršių krašto ūkininkai į savo laukus važiuoja dar per kitą tiltą.“

Vyras tikino, kad pats iš savo lėšų įsirengti naują pralaidą neturi galimybės, jo tvirtinimu, kaimynui tokio „tilto įrengimas atsiėjo apie 30 tūkst. eurų“.

Skaistgiriškis pasakojo, kad dėl pralaidos pakeitimo yra kreipęsis į melioratorius, neseniai ir į rajono merą, visi, vyriškio tvirtinimu, žadėjo, kad problemą padės išspręsti.

Antradienį, lankydamiesi Sintautų seniūnijoje, pas I. Šnipą užsuko rajono meras Raimondas Januševičius, administracijos vadovas Vytautas Ižganaitis, Sintautų seniūnas Kęstutis Birbilas bei Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus specialistai Rimantas Vaičiūnas ir Vytautas Unguvaitis. Išklausė ūkininko bėdų dėl pralaidos bei priėjo prie abipusio susitarimo.

Kaip vėliau situaciją komentavo R. Vaičiūnas, dar pernai, kai minėtą pralaidą keitė į naują, jie I. Šnipui siūlė, kad senąją, kuri yra didesnio diametro, galėtų perleisti ūkininkui, ją įdėtų bei užpiltų gruntu, ir jam tai būtų kainavę vos kelis šimtus eurų.

„Tačiau jis nesutiko, sako, įrenkit man naują pralaidą. Šiuo metu paties ūkininko įrengta pralaida melioracijos griovyje per aukštai, neišvalius griovio grunto, todėl griovys ir tvinsta, – aiškino R. Vaičiūnas. – Mes vykdom melioracijos projektą ir naujas pralaidas įrengiam vietoj esančių senų, mes jų savavališkai panaikinti negalim, nors galbūt ūkininkui atrodo, kad ji ten nereikalinga.“

R. Vaičiūnas taip pat akcentavo, kad pralaida per melioracijos griovį, nors ir prieš daugelį metų, ūkininko savavališkai įrengta, jos nėra nei melioratorių, nei savivaldybės balanse. Tad ir tvarkyti iš melioracijos lėšų negalima.

„Sutarėm, kad mes surasim tinkamo diametro pralaidos vamzdžius. Seniūnija pasirūpins gruntu, tačiau susirasti techniką, kas atkas pralaidą, turės jau pats ūkininkas. Turėti gerą pralaidą suinteresuotas turėtų būti ir pats ūkininkas ir kiek nors pats investuoti. Lyg ir susikalbėjom. Be abejo, turės ir leidimą statyti valstybei priklausančiame melioracijos griovyje pralaidą taip pat suderinti“, – sakė R. Vaičiūnas.

Jau po susitikimo su ūkininku I. Šnipu administracijos direktorius V. Ižganaitis patikslino, kad antradienio susitikimo metu buvo priimtas sprendimas.

„Tas klausimas abipusiu sutarimu bus išspręstas. Melioratoriai įsipareigojo duoti ir atvežti pralaidai įrengti žiedus, seniūnija smėlio, žvyro, o savininkas kreipsis į įmonę, kuri vykdo tokius darbus, turi ekskavatorių, kad esamą pralaidą išardytų ir įdėtų naują. Už darbus jis pats turėtų susimokėti. Vakar sukirsta rankom draugiškai buvo, o kaip bus, pamatysim“, – sakė V. Ižganaitis.

Pasiteiravus I. Šnipo, ar pagaliau pralaidos problema išspręsta, šis didelio džiaugsmo nerodė.

„Nežinau, ar čia išsprendė, mane puola, kad pats pasidaryčiau pralaidą. Tai kad aš vos paeinu... Žada žvyro, smėlio atvežti. Senas renes duoti. Aš ir sakau, senos ir dabar, jau 30 metų sudėtos. Tai dėkim naujas, nes praeis kiek metų, jei sudės senas, vėl reiks keisti. Reiks man už senosios pralaidos atkasimą mokėti, sakau jiems, kad mano pensija nedidelė. Meras sako, kviečių pardavei. Tai kad tie kviečiai nebrangūs, du šimtus duoda. Nežinau, ką darysiu,  – entuziazmu netryško skaistgiriškis. – Tik prezidentas Nausėda sakė, kad reikia daug Lietuvoj tiltų padaryti. Tai gal ir man padarys?..“

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.