Išmokos šimtamečiams ir gimus vaikui bus didesnės

Savivaldybės taryba pritarė sprendimui didinti vienkartines pašalpas gimus vaikus bei asmenims, kuriems suėjo 100 metų.
 
Iki šiol mūsų rajone faktiškai ne mažiau nei metus gyvenantys asmenys, gimus vaikui, gaudavo 200 eurų vienkartinę išmoką, dabar nuspręsta šią pašalpą didinti iki 10 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžių, tai yra 490 eurų. Aiškinama, kad vienkartinė išmoka didinama atsižvelgiant į mažėjantį gimstamumą ir tai, kad kasmet šios išmokos gavėjų mažėja. Pavyzdžiui, 2020 m. dėl išmokos kreipėsi 145 asmenys, po metų – 105, 2022 m. – 99 asmenys, o šiais metais tokių asmenų buvo 69.

Nuspręsta didinti ir pašalpą 100 metų sulaukusiems asmenims. Jei iki šiol buvo mokama 3 BSI, tai dabar bus 5 BSI, tai yra 245 eurai.

Tiesa, trys tarybos nariai (Edgaras Pilypaitis, Dainius Grincevičius ir Artūras Varankevičius) šiuo klausimu susilaikė. Buvęs meras svarstė, kad galbūt reikėtų ne aklo matematinio paskirstymo, o platesnės diskusijos. A. Varankevičius siūlė ne du su puse karto didinti dviem grupėms išmokas, o gal pusantro karto, bet visas išmokas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.