Nuo žūties gelbėjo varles

varles gelbejo
Varlių likimui neliko abejingi lukšietė varlių kolekcininkė Reda Pečiulienė-Šilingė ir miestelio seniūnas Vytautas Andziulevičius: sugaudė ir į kitą tvenkinį paleido apie pusšimtį žaliųjų kvarklių.


Varlių likimui neliko abejingi lukšietė varlių kolekcininkė Reda Pečiulienė-Šilingė ir miestelio seniūnas Vytautas Andziulevičius: sugaudė ir į kitą tvenkinį paleido apie pusšimtį žaliųjų kvarklių. Lukšiuose įsikūrusio Varlių namelio savininkei Redai Pečiulienei-Šilingei kartu su miestelio seniūnu Vytautu Andziulevičiumi teko neeilinė užduotis – iš miestelio centre esančio nedidelio tvenkinuko, greičiau duobės, gelbėti nuo žūties varles.
 
Pasak miestelio šeimininko V. Andziulevičiaus, tarp kultūros namų ir Vinco Grybo gimnazijos esančią nedidelę vandens duobę nutarta dėl vaikų saugumo visai panaikinti. Seniūnas pasakojo, kad net nežino, kokiai paskirčiai minėta duobė buvo iškasta. Bet, anot seniūno, vasarą joje vandens tebūdavo vos ant dugno. Tačiau ji buvo tinkama vieta gyventi varlėms.

„Rudenį nuo lietaus duobė prisipildydavo vandens, tai gylis apie du metrus būdavo. O paspaudus šaltukui, pasidengdavo plonu leduku. Mokyklos vadovė prašė, kad galbūt galima apskritai tą duobę panaikinti dėl vaikų saugumo, mat šie puldavo pirmiausiai išbandyti ledo stiprumą. Atvežėm žemių, užpylėm, užsėsim žolyte. Aišku, prieš tai išgaudėm čia gyvenusias varles“, – pasakojo seniūnas.

Varlių karaliene pramintą lukšietę R. Pečiulienę-Šilingę jau daug kas pažįsta, tad antradienį per pietus sulaukusi seniūno skambučio, kad reikia gelbėti varles, išskubėjo į miestelio centrą.

„Kai pradėjo stumdyti, iš tos duobės pradėjo varlės lipti. Skambina man seniūnas ir sako – Reda, reikia varles gelbėti. Mečiau pietus darius, pasiėmiau mažą graibštuką, prisisėmiau kibirus vandens. Puoliau gelbėti ir rinkti varles. Ir seniūnas atvažiavo su dideliu graibštu, ir abu tas varles rinkom mauruos paskendę“, – šypsosi pasakodama varlių kolekcininkė.

Anot R. Pečiulienės-Šilingės, jiems greičiausiai pavyko visas duobėje gyvenusias varles pagauti.

„Vyrai palengva duobę užpylinėjo, tai varlės pačios ropštėsi iš jau buvusių namų“, – pasakojo  varlių kolekcininkė ir pridūrė, kad sugaudytas apie pusšimtį varlių ji paleido į greta esantį tvenkinį.

„Duobė pilnai dar nėra užstumdyta, tai trečiadienio rytą dar kartą nuėjau su kibiriuku, gal, sakau, dar kokią varlytę rasiu. Bet buvo tylu, ramu. Manau, jei kitos dar liko, tai iš duobės pačios iššokavo ir pačios susiras vandens telkinį“, – sakė lukšietė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.