Atliekų problema – sena kaip visata

siuksles valenciunai
Atliekomis prie konteinerio greičiausiai atsikrato pravažiuojančių automobilių vairuotojai. Galbūt to nebūtų, jei konteinerio čia neliktų. L. Poškevičiūtės nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Apie tai, kad Valenčiūnų kaime (Kidulių sen.) greta miško nuolat stovi kalnai atliekų, rašėme dar pernai birželį, kai į redakciją kreipėsi vietos gyventojas Antanas (red. pavardė žinoma). Šiemet situacija vėl kartojasi. Kidulių seniūnė Renata Švelnytė-Mykolaitienė tikina, kad būtent gyventojų paliekami konteineriai pakelėje tarsi masalas vilioja norinčius atsikratyti šiukšlių. Ji žeria kritikos strėles atliekų tvarkytojams, o šie laikosi savo ir sako, kad kelias iki atokiau gyvenančių gyventojų nėra pritaikytas šiukšliavežei, bet tikina, kad yra linkę kalbėtis ir ieškoti kompromiso, kad ši problema išsispręstų.
 
Ko gero, kai kurios problemos kartojasi, o sprendimų nėra. Į redakciją vėl kreipęsis Valiulių kaimo gyventojas Antanas pasakojo, kad greta miško, vos kilometras už Valenčiūnų, prie kelio Pilviškiai–Šakiai–Jurbarkas, greta konteinerio, nuolat stovi sukrauti šiukšlių kalnai.

„Kas čia žino, ar pravažiuojantys atsikrato šiukšlių, ar kas... Mes patys gyventojai tai tikrai neverčiam. Anksčiau čia stovėjo didelis konteineris, tai į jį visi mesdavom. Kieno buvo užgaida paimti tą konteinerį? Atvežė mums prie namų valdos mažiukus konteinerius, išmetė. Kaimynei senukei virš aštuoniasdešimt metų, to konteinerio nenuveža pati, tai nuvilkom iki tos pakelės ir palikom, – pasakojo vietos gyventojas Antanas pridurdamas, kad šiukšliavežė iki namų važiuodama tik vienintelį kelią sugadintų. – Manau, reiktų pastatyti vaizdo stebėjimo kamerą ir pažiūrėti, kas tas šiukšles atvežę verčia. Visokio brudo ten priverčia, automobilių detalių. Čia šiukšles palieka ir žmonės, sustoję pavalgyti, atsikvėpti.“

Kidulių seniūnė R. Švelnytė-Mykolaitienė irgi patikino, kad konteinerius prie kelio išstumia patys gyventojai.

„Gyventojai gyvena atokiau. Iki jų eina tokia medžių alėja, kaip tvirtino atliekų tvarkytojai, jie su savo automobiliu ištuštinti konteinerių iki sodybų tiesiog neprivažiuoja. Neturi kur apsisukti. Nežinau, ar čia nenoras toks, nes kitur važiuoja ir atbulomis, – sakė seniūnė. – Gal ir pravažiuojantys keliu žmonės atsikrato šiukšlių, kai pamato tokią vietą. Siūliau atliekas tvarkančiai įmonei pakabinti toje vietoje vaizdo stebėjimo kameras.“

Situaciją prašome pakomentuoti ir atliekų vežėjo UAB „Ecoservice“, teiraujamės, kodėl minėtoje vietoje stovi nesurinktos atliekos? Kaip atsiųstame atsakyme aiškina Kontaktų centro vadybininkė Danguolė Balaikienė, „paskutinį kartą klientą aptarnavo / neaptarnavo rugsėjo 5 d., vairuotojas nurodė informaciją, kad konteineris buvo neišstatytas“.

„Kelias iki atokiau gyvenančių žmonių nėra pritaikytas šiukšliavežei, todėl ir prašome gyventojų išstumti konteinerius iki lengviau pasiekiamos vietos kelio (Pilviškiai–Šakiai–Jurbarkas – red. past.). Jokia paslaugų suteikimo įmonė negali užtikrinti, kad pro šalį važiuojantys gyventojai neprimestų atliekų. Žmonių savimonės stoka negali būti įmonės žinioje ir atsakomybėje. Jokia atliekų surinkimo įmonė nevažiuoja į namus pas fizinius asmenis, atliekų konteineris turi būti išstumtas už gyvenamosios / privačios teritorijos, transporto priemonei pasiekiamoje / matomoje vietoje“, – komentavo atliekų tvarkytojai pridurdami, kad yra linkę kalbėtis ir ieškoti kompromiso, kad ši problema išsispręstų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.