Aplinkosaugos reitinge Šakiai koptelėjo aukštyn


Aplinkos ministerija Prezidentūroje įteikė apdovanojimus žaliausiai Lietuvos savivaldybei. Šiemet ja tapo Panevėžio miesto savivaldybė. Apdovanojimo sulaukė ir kaimyninė Jurbarko rajono savivaldybė, per metus padariusi didžiausią pažangą ir reitinge – lyginant su 2023 m. rezultatu, pakilusi per 34 pozicijas.

Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingas aplinkos ministro Simono Gentvilo iniciatyva trečius metus sudaromas savivaldybių aplinkosaugos lyderystei įvertinti ir pamatuoti, stiprinti savivaldybių konkurencingumą, skatinti Vyriausybės programos nuostatų ir Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimą.

Šakių r. savivaldybė pakilo per 10 pozicijų – iš 51-os vietos 2023-iaisiais į 41-ą 2024-aisiais ir iš viso surinko 35,72 balo. Pirmoje vietoje esanti Panevėžio miesto savivaldybė įvertinta 68,89 balo.

Skelbiama, kad į 2024m. reitingą įtraukti 49 vertinimo kriterijai. Didelė duomenų dalis atspindi savivaldybių parengtas strategijas, taikomas praktikas ir iniciatyvas.

Šakių r. savivaldybė geriausiai įvertinta pagal energetikos kriterijų – yra šeštoje vietoje. Šiuo kriterijumi siekta palyginti, kokiomis priemonėmis savivaldybės prisideda prie Vyriausybės programos tikslų siekti transformacijos į žaliąją energetiką ir užsitikrinti energetinę nepriklausomybę. Buvo vertinami gyventojų, gaminančių energiją, prisijungusių prie centrinio šilumos tiekimo, rodikliai, taip pat savivaldybės taikoma politika akmens anglių ar durpių deginimui ir pan.

Blogiausiai rajonas atrodo pagal atliekų ir žiediškumo kriterijų – esame 58-oje vietoje ir, lyginant su 2023 m., nukritome iš 30-os vietos. Šioje reitingo kriterijų grupėje, siekiant pamatuoti savivaldybių indėlį sukuriant kuo patogesnes sąlygas atliekų rūšiavimui bei pakartotiniam produktų panaudojimui, buvo vertinamas susidarantis mišrių atliekų kiekis, atskiras maisto ir tekstilės atliekų surinkimas, vienkartinių pakuočių mažinimo bei pakartotinio naudojimo iniciatyvos bei bendra savivaldybės vizija, siekiant beatliekio miesto ambicijos ir pan.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.