Pasitarime – kritikos strėlės seniūnams

Gelgaudiškio seniūnui Valdui Dumčiui (centre) darbų apstu: reikia šalinti ir vėtros išlaužytus medžius, susitvarkyti rudeninius lapus, rūpesčių kelia ir Skaistakaimio kalnas, kur, jo teigimu, kai kurie remonto darbai atliekami absurdiškai. D. Pavalkio nuotr.

Rajono seniūnų pasitarimas šįkart vyko pas kolegą Kudirkos Naumiestyje, Vinco Kudirkos muziejuje, kur aptartos aktualijos ir darbai.

Pasitarimo pradžioje savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Ižganaitis pasidžiaugė, kad per šiuos metus pavyko įsisavinti lėšas ir iki šios dienos išasfaltuoti visi suplanuoti keliai ir gatvės, taip pat – kad pasiteisino ir žvyruotų kelių laistymas ir dulkėtumo mažinimas. Tiesa, Žvirgždaičių seniūnijos gyventojai vis dar skęsta dulkėse nuo žvyrkelio Zypliai–Veršiai–Pavingrupiai, kurio savininkas AB „Via Lietuva“, nes bendrovė žvyrkelių laistymo praktikos nesiima. Administracijos direktoriaus teigimu, savivaldybė svarstys galimybę perimti bent dalį kelio atkarpos.

„Smėlio gatvėje atliekant drenažo darbus palikti šuliniai, o gatvė šiemet nebus asfaltuojama. Kaip reikės žiemą valyti sniegą?“ – kėlė klausimą Kriūkų seniūnas Anatolijus Kazlauskas.

Tęsiant klausimus apie kelius, Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis paminėjo, kad viena įmonė sutvarkė apie 800 metrų žvyrkelį: užpylė skalda, suvolavo. Teiravosi, ar vadinamą 50/50 prisidėjimo programą nebūtų galima taikyti ir žvyravimui, tačiau kol kas ši galimybė miglota, savivaldybės administracijos vadovai žadėjo pasiaiškinti.

D. Pavalkio nuotr.

O štai Šakių seniūnas Dalius Jasevičius turėjo pastabų „Grūduvai“, kuri neprisideda prie žvyravimo.

Administracijos direktorius turėjo pastabų pačiam Šakių seniūnui, kad iki šiol nepakeisti Šakių miesto P. Cvirkos, L. Giros gatvių pavadinimai.

„Taryba priėmė sprendimą keisti gatvių pavadinimus. Šiandien, seniūne, šituo klausimu nepadaryta nieko“, – priekaištavo administracijos direktorius.

D. Jasevičius aiškino, kad anksčiau pagal poreikį tiek kelio ženklai, gatvių pavadinimų lentelės buvo užsakomi savivaldybės centralizuotai, šiemet to daroma nebuvo, tad, pasak seniūno, seniūnija pati užsakinės ženklus.

Kreipdamasis į Lukšių seniūną Vytautą Andziulevičių, administracijos direktorius vėl ragino paskubėti su darbais, tiksliau, sudėti langus, uždengti stogą ruošiamose dirbtuvių patalpose bei nurašyti Zyplių dvaro teritorijoje stovintį seną „Jumz“ traktorių ir juo atsikratyti.

„Aš tik vieną aukštalipį darbininką turiu. Taip greitai to stogo neuždengsim“, – aiškino Lukšių seniūnas.

seniunai kn2D. Pavalkio nuotr.

V. Ižganaičiui pro akis neprasprūdo Slavikuose ir Gelgaudiškyje nenaudojama metalinė šildymo įranga, o vicemerui Dariui Jakavičiui – iš katilinės Gelgaudiškio seniūnijoje sklindančios smalkės.

Gelgaudiškio seniūnas Valdas Dumčius kalbėjo, kad darbų ir rūpesčių seniūnijoje apstu.

„Dar tvarkomės Miško gatvėje vėtros išlaužytus medžius. Susitvarkysim kapinių atliekas, tuomet imsimės ir kitų darbų, – kalbėjo seniūnas. – Turiu nusivylimą su Skaistakaimio kalnu. Undraičio įmonė nutiesė apšvietimo kabelius, o kita įmonė atvažiuoja ir atitvarus sukalė į tuos kabelius. Visa linija sugadinta. Pastatė ženklą, kad leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 20 km/h greičiu, bet į kalną, jei slidžiau, tai tokiu greičiu neužvažiuosi. Tai seniūnija savavališkai išrovėm tuos ženklus.“

Gelgaudiškio seniūno teigimu, reikės papildomai lėšų ir druskai, nes neseniai išasfaltuotą minėtą Skaistakaimio kalną seniūnijai teks prižiūrėti.

seniunai kn3D. Pavalkio nuotr.

Kalbant apie kelių ženklus, pasitarime dalyvavęs vicemeras D. Jakavičius išsakė pastebėjimą, kad važiuojant per Jotyškių gyvenvietę (Plokščių sen.) taip pat reikėtų greičio ribojimo ženklo.

Administracijos direktorius turėjo pastabų ir dėl kapinių atliekų, kurių ypač prisikaupė per Vėlines, kad savaitės pradžioje dar neišvežtos, ypač stiklas. Pasak seniūnų, stiklo atliekos bus vežamos tik pagal vežėjų sudarytą grafiką. Jie nuogąstavo, ar vežėjai paims ir greta konteinerių maišuose sukrautas žvakes.

„Tiesa, prieš Visus Šventus, kiek teko kapinių aplankyti, mačiau, kad kapinėse buvo ir lapai išvežti, ir konteineriai ištuštinti. Ačiū jums už dėmesingumą“, – kalbėjo V. Ižganaitis.

Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis pasidalino kapinių atliekų tvarkymo pavyzdžiu.

„Per Vėlines stovėjo savanoriai kelias dienas ir aiškino rūšiavimo taisykles žmonėms“, – pasakojo seniūnas.

Administracijos direktoriaus pastebėjimu, cukrinių runkelių augintojai pasidarė sąmoningesni, stengiasi derlių sukrauti prie kelių su kietesnėmis dangomis, bet ragino seniūnus stebėti vežėjus. Lukšių seniūnas V. Andziulevičius paminėjo, kad vežant produkciją vienas kelias buvo apgadintas, bet Lukšių ŽŪB greitai sutvarkė.

„Tačiau turim problemą, kai po miškus vyksta keturratininkų, džipų raliai ir kelius tiesiog išaria. Mūsų niekas leidimų rengti tuos ralius neprašo, slapta tuos pasivažinėjimus rengia“, – kėlė klausimą Lukšių seniūnas.

Ir kiti seniūnai turi visokių rūpesčių: Sudargas dairosi patalpų technikai laikyti, laukiama, kada Ilguvos gatvėse užsidegs šviestuvai, Kudirkos Naumiesčio seniūnas gyvena ne tik Mažosios kultūros sostinės rūpesčiais, džiaugiasi kad baigti asfaltavimo darbai Vilties g., laukia, kada bus įjungtas apšvietimas Kranto g. Seniūną neramina Gustainiškių tiltas.

„Kas mėnesį pakeičiam vis po vieną, kitą lentą. O važiuoja sunkiasvorė technika. Lopom ir lopom tą tiltą“, – kalbėjo seniūnas.

Barzdų seniūnė Jurgita Didžiulienė kėlė klausimą dėl bešeimininkių šulinių, kurių neprisiima nei melioratoriai, nei vandentvarkos įmonė.

Seniūnai planuoja ir naujus pirkinius: Slavikai – autobusą, Šakių seniūnas – greiderį ir porą dviračių lauko darbininkams, kad šie būtų mobilesni.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar saugu miesto gatvėse?

klausimelis 12 06Deividas iš Keturnaujienos:

Automobilio nevairuoju, važinėju autobusu, po Šakius daugiausiai vaikščioju pėsčiomis. Kuomet eini per pėsčiųjų perėją, ne visada vairuotojai pristoja. Arba praeini iki pusės kelio, o automobilis pro nugarą jau lekia. Kad pilnas miestas pristatytas automobilių, man nemaišo. Jeigu stovėjimo aikštelė būtų atokiau, kaip tuomet kokiai močiutei ateiti? Mano kaime saugu, nebent reikia žiūrėti, kad koks traktorius nepervažiuotų. Tiesa, man nueiti iki autobusų stotelės per regioninį kelią nesaugu. 

klausimelis 12 06 2

Saulė iš Šakių:

Pati nevairuoju. Yra kai kurios gatvės nesaugios, pavyzdžiui, vasarą medžių šakos užstoja. Ne kartą yra buvę, kad vairuotojas manęs greičiausiai net nematė. Visur miestuose daug automobilių pristatyta. Stebiu ženklus ir dėl savo, ir dėl kitų saugumo. Ruošiantis eiti per perėją, pasitaiko, kad vairuotojas vis tiek pravažiuoja. Neseniai situaciją stebėjau, kad vaikai su dviračiais per perėją sau pravažiavo. Gal reiktų čia daugiau prevencijos?

europos pulsas350px

IDLT240726 MYLIU LIETUVA300x600 1731928024

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.