
Kaip žinia, nuo sausio 1d. įsigaliojo vairuotojams aktualūs pokyčiai – baigus galioti vairuotojo medicininei pažymai, nebegalioja ir vairuotojo pažymėjimas. Kitaip tariant, net jei turite galiojantį vairuotojo pažymėjimą, svarbu, kad tuo metu galiotų ir vairuotojo medicininė pažyma. Tad kokia situacija šiuo klausimu mūsų rajone?
Kaip informuoja AB „Regitra“ atstovė spaudai Eglė Bačionytė, nuo sausio 1 d. kiekvieną dieną 100-ui ar daugiau vairuotojų baigia galioti jų medicininė pažyma, o kartu yra stabdomas ir vairuotojo pažymėjimas. Tačiau kiekvieną dieną stebimas ir skaičius žmonių, kurie pasitikrina sveikatą ir taip atstato savo vairuotojo pažymėjimo galiojimą, tad skaičiai nuolat kinta.
„Šios dienos duomenimis, yra apie 60 tūkst. vairuotojų, kuriems yra sustabdyta teisė vairuoti. Šakių rajono savivaldybėje tokių vairuotojų yra 509. Kai kurie iš jų, tikėtina, jau nebeplanuoja grįžti į eismą ir dėl tam tikrų priežasčių yra nusprendę savo vairuotojo pažymėjimo nebepratęsti“, – praneša „Regitra“ atstovė.
Ji patikslina, kad sveikatos priežiūros įstaigoje pasitikrinus sveikatą papildomai vairuotojui nieko daryti nereikia. „Regitra“ automatiškai gauna informaciją apie atliktą medicininę apžiūrą ir per vieną darbo dieną atnaujina vairuotojo pažymėjimo galiojimą.
Pranešime „Draugui“ taip pat priduriama, kad tie vairuotojai, kurie yra palikę savo kontaktus, gauna pranešimus, kad netrukus baigsis jų medicininės pažymos galiojimas. Klientai yra informuojami net du kartus: likus 60 ir 15 dienų iki medicininės pažymos galiojimo termino pabaigos. Taip pat žinutės yra siunčiamos ir sustabdžius vairuotojo pažymėjimo galiojimą.
Primename, kad pasikeitė vairuotojų sveikatos patikros periodiškumas. Vairuotojams iki 65-erių metų sveikatos patikrą reikia atlikti tik kas 10 metų, nuo 65-erių iki 80 metų sveikatą pasitikrinti reikia kartą per penkerius metus, o 80 metų ir vyresniems – kas dvejus metus.
Kaip žinia, 2022-ųjų rudenį Seimas nusprendė vairuotojo pažymėjimo galiojimą susieti su medicininės pažymos galiojimo trukme. Nuspręsta, kad vairuotojams, nepasitikrinusiems sveikatos nustatytu periodiškumu, vairuotojų pažymėjimų galiojimas bus sustabdytas, ši tvarka po pratęsimo įsigaliojo nuo sausio.
Pasak Lietuvos policijos atstovų, specialių reidų tikrinti vairuotojus, kurių medicininė pažyma negalioja, numatoma nėra. Visgi, jei vairuotojas viršija greitį ir jį užfiksuoja greičio matuoklis, automatiškai tikrinamas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas. Numatoma atsakomybė už tokį nusižengimą – 30–50 eurų. Pirmą kartą gali būti skiriama pusė minimalios nuobaudos, tai yra 15 eurų.