
Balandžio 21 d. Mykolo Romerio universitete surengtoje respublikinio konkurso „Bendruomenė – Švyturys 2025 – kelias į sėkmę“ apdovanojimų ceremonijoje pagerbta ir Šakių rajono Gerdžiūnų bendruomenė. Jai atiteko apdovanojimas „Civilinei saugai dėmesį skirianti vietos bendruomenė“.
Jau dvyliktą kartą vykstantis konkursas kasmet suburia aktyviausias, pilietiškiausias ir bendruomeniškumą puoselėjančias Lietuvos bendruomenes. Šiemet tarp devynių apdovanotųjų – ir Gerdžiūnų bendruomenė, kuri įvertinta už nuoseklų dėmesį civilinei saugai bei realias iniciatyvas, stiprinančias vietos gyventojų pasirengimą galimoms krizinėms situacijoms. Prisidedant savivaldybei, rėmėjams ir pačiai bendruomenei Gerdžiūnuose įrengtos civilinei saugai skirtos patalpos. Jose sudarytos būtinos sąlygos žmonėms, įsigytos ir svarbios priemonės – dyzelinis elektros generatorius, radijo imtuvas, baldai bei kita būtina įranga.
Renginyje dalyvavę šalies vadovai ir institucijų atstovai pabrėžė, kad bendruomenės šiandien yra svarbi stiprios valstybės dalis. Pasak jų, būtent aktyvūs, atsakingi ir vieningi žmonės savo kasdieniais darbais kuria saugesnę aplinką, telkia gyventojus ir rodo pavyzdį jaunajai kartai.
Gerdžiūnų bendruomenės atstovai po apdovanojimų neslėpė džiaugsmo ir dėkojo visiems, kurie savo darbu, laiku ir palaikymu prisideda prie bendruomenės stiprinimo.
Arūnas iš Ringaudų:





