Atėjus žiemai, vairuotojai turi prisitaikyti ne tik prie pasikeitusių važiavimo sąlygų, bet ir pasirūpinti savo transporto priemone. Atkreipiame dėmesį, kad nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos draudžiama eksploatuoti automobilius, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, su vasarinėmis padangomis. Žieminių padangų eksploatacinės savybės geriausios esant žemesnei nei 7 laipsnių temperatūrai. Tuo tarpu vasarinių padangų guma prie tokios temperatūros sukietėja ir netenka eksploatacinių savybių. Vairuotojams derėtų patikrinti, ar turimų žieminių padangų protektorius atitinka KET numatomą minimalų 3 milimetrų gylį.
Dygliuotomis padangomis galima važinėti nuo lapkričio 1 iki balandžio 10 dienos. Taip pat nuo lapkričio 1 iki kovo 31 dienos automagistralėse lengvaisiais automobiliais leidžiama važiuoti ne didesniu nei 110 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu nei 100 km/val. greičiu.
Prasidėjus žiemos sezonui svarbu pakeisti sudilusius valytuvus tvarkingais bei į langų plovimo bakelį pripilti neužšąlančio langų plovimo skysčio. Jeigu variklis vasarą buvo aušinamas vandeniu, prieš žiemą būtina jį pakeisti neužšąlančiu antifrizu. Prieš šalčius reikėtų ištepti durų gumas neužšąlančiu tepalu, tuomet jos žvarbų rytą nebus prišalusios. Taip pat visą žiemą automobilio bake rekomenduojama palaikyti didesnį kiekį degalų nei vasarą, kad nesusidarytų drėgmės kondensato. Žiemą jis pablogina degalų savybes ir dėl to automobilio variklis gali sunkiau užsivesti.
Vairuotojai raginami pakeisti automobilių padangas jau dabar, nelaukiant lapkričio 10 - osios.
Pėstieji taip pat turėtų pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu. Kai rytą ir vakare tamsu, rūkas, ar apniukę, į kelią išeikite tik segėdami atšvaitus, turėdami šviečiantį žibintą, vilkėdami šviesą atspindinčią liemenę ar turėdami kitų šviesą atspindinčių priemonių.