Pasak E. Grigaitienės, didžioji rajono biudžeto dalis atitenka švietimo sistemai. Iš savivaldybės turimų 27 mln.litų švietimo įstaigoms šiemet bus skiriama 15 mln. litų. „Vykdomos reformos, o švietimo sistemai reikia 850 tūkst. daugiau. Mokyklos uždarinėtos, o pastatai likę ir visa našta tenka savivaldybės biudžetui. Per mano darbo metus vaikų skaičius sumažėjo beveik dvigubai, bet išlaidos liko tos pačios ir dar išaugo“, - kalbėjo E. Grigaitienė.
Beje, Šakių rajono biudžetinių įtaigų visų kategorijų darbuotojų atlyginimai yra vieni mažiausių šalyje. Tuo pačiu rajonas gali „pasigirti“ biudžetinių ir viešųjų įstaigų gausa. Šiuo aspektu Šakiai respublikoje antri po Vilniaus. „Kažkaip mes labai mėgstame steigti naujas viešąsias įstaigas. Štai čia yra problema. Įstaigas reikia išlaikyti, o seniūnijoms pinigų skiriama tiek, kiek skiriama“, - teigė E. Grigaitienė, tuo pačiu pasidžiaugdama, kad seniūnijos praėjusius metus užbaigė be skolų. Be to, seniūnijos padaro kur kas daugiau nei, kad turi pinigų.
„Jeigu norime gyventi geriau, tai be struktūrinio pertvarkymo ko gero nieko nebus. Iš tikrųjų būsime priversti susėsti ir apsvarstyti etatų struktūrą visose kategorijose. Seniūnijose dirbantys kultūros darbuotojai, iš kurių reikalaujama išsilavinimo, dirba už minimalią algą“, - kalbėjo vedėja.
Svarstant šių metų biudžetą, pasak E. Grigaitienės, nuspręsta daugiau lėšų skirti aplinkotvarkai. „Jeigu reikės peržiūrėti biudžetą, tai čia bus paskutinė vieta, kur mažinsime finansavimą. Vis tik gyventojai valdžios darbą mato pagal tai, kaip dirba seniūnai, kokie darbai vyksta seniūnijose“, - pastebėjo E. Grigaitienė, pridurdama, kad norėta daugiau pinigų skirti seniūnijoms, tačiau gaunasi kaip visada. Numatyta vienai seniūnijai pirkti automobilį už 10 tūkst. litų. Naumiesčio seniūnijos Tarpučių gyvenvietei numatyta skirti finansavimą apšvietimo įrengimui.
„Draugo“ inf.