Rajono jaunimo problemos bus sprendžiamos pagal planą

jurgutiene2Ketvirtadienį rajono taryba pritarė savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Danutės Jurgutienės parengtam projektui „Dėl rajono savivaldybės jaunimo problemų sprendimo 2013 - 2018 metų plano tvirtinimo“. Tikimasi, jog parengto plano įgyvendinimas per šešerius metus prisidės prie geresnio jaunimo gyvenimo rajone.
 
Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Juozo Puodžiukaičio įsakymu buvo sudaryta rajono savivaldybės jaunimo problemų sprendimo plano rengimo darbo grupė, kurią sudarė savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos, Kultūros ir turizmo, Vaiko teisių apsaugos, Švietimo ir sporto, Socialinės paramos skyrių bei Šakių seniūnijos specialistai.

Kaip pastebėjo projekto rengėja, savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė D. Jurgutienė su šiuo planu dar niekas nesibaigia. „Šiemet numatyti trys renginiai, kuriuose dalyvauti bus kviečiami ir savivaldybės tarybos nariai. Vyks diskusija dėl šio plano įgyvendinimo. Metų gale bus pristatyti šio plano įgyvendinimo rezultatai, kas pavyko per metus įgyvendinti“, - teigė D. Jurgutienė.

Tikima, kad įgyvendinus planą, bus sukurta palanki jaunimo gyvenimui, laisvalaikiui ir ugdymui infrastruktūra. Rajone bus įkurta su jaunimu dirbančių įstaigų teikiamų paslaugų jaunimui įvairovė, prieinamumas bei kokybė. Tikima, jog bus pasiektas jaunimo kūrybiškumas, aktyvus pilietiškumas ir savanoriška veikla, skatinanti sveiką jaunimo gyvenseną. Tikimasi išspręsti svarbiausius jaunimo socialinius klausimus.

Projekto rengimo metu gauti specialistų vertinimai ir išvados. Nuo 2011 metų gruodžio Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu VšĮ Nacionalinis plėtros institutas rengė savivaldybės jaunimo problemų sprendimo planą šešeriems metams ir priemonių planą pirmiesiems trejiems metams. Rengiant planą, buvo vadovaujamasi savivaldybėje 2012 metais atliktu jaunimo problematikos tyrimu, Jaunimo politikos kokybės vertinimu, jaunimo reikalų koordinatoriaus pateikta informacija.

Didžiausią dėmesį planuojama skirti jaunimo nedarbo mažinimui. Tikima, kad rajone jaunimo nedarbą turėtų sumažinti nuo šių metų vasario 1  dienos šalyje ES finansuojamas projektas „Jaunimo užimtumo didinimas“, kurio tikslas - skatinti jaunimo iki 29 metų užimtumą, sudarant galimybę įsigyti praktinių įgūdžių ir įsitvirtinti darbo rinkoje. Darbdaviams už įdarbintus pagal priemonę asmenis mokama 50 proc. darbo užmokesčio subsidija, nuo jo apskaičiuojamos Sodros įmokos. „Kas gali pasikeisti, jeigu mes nekuriame darbo vietų“, -pastebėjo Henrikas Zaremba, pridurdama, jog mes tik žaliavą sugebame gaminti.

Kaip pastebėjo D. Jurgutienė, plano įgyvendinimui vien tik savivaldybės finansavimo nepakaks. Reikės ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Nacionalinio biudžeto, rajono savivaldybės biudžeto, privačių lėšų, savanoriško darbo.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.