Šakiai stokoja poilsio zonų
Įstaigos direktorės Ž.Unguvaitytės teigimu, viešojoje erdvėje formuojamas stereotipinis nepatrauklių ir neperspektyvių nei gyvenimui, nei veiklai provincijų įvaizdis, kuris ypač kenkia jaunajai kartai – vis daugiau jaunimo palieka gimtuosius kaimiškuosius rajonus, iškeliaudami gyventi į didmiesčius ar užsienį. Vien iš mūsų rajono kasmet išvyksta po 200 – 300 mokyklinio amžiaus gyventojų. Pastebima tendencija, kad provincijoje pasilieka vis mažiau jaunų žmonių, likusi visuomenė sensta, nyksta mokyklos ir kita su socialiniu gyvenimu susijusi infrastruktūra.
Be gausaus labdaringų veiklų skaičiaus, „Mano skveras“ siūlo viziją, kaip iš esmės galima keisti rajone susiklosčiusią situaciją. Direktorė pabrėžė, kad itin svarbu, jog atsirastų kuo daugiau privačių ar valstybinių institucijų, kurios savo idėjomis ir valdomu kapitalu rodytų pavyzdį ir pasitarnautų laisvalaikio zonų kūrimui. Konkretus pavyzdys galėtų būti Šakių J.Lingio parko viešųjų erdvių rekonstravimas, paverčiant jas labiau patraukliomis visuomenei. Net neatlikus didelių analizių, galima drąsiai teigti - Šakiuose stinga vietų, kur mamos su mažais vaikais galėtų praleisti laiką, o aktyvų laisvalaikį gamtoje mėgstantys įvairaus amžiaus šakiečiai galėtų pasimankštinti ar pasportuoti.
Siūlo savanorišką iniciatyvą
VšĮ „Mano skveras“ siūlo Šakių J.Lingio parke įrengti vaikų žaidimų aikštelę ir lauko treniruoklių aikštyną. Tam įstaiga, pasak Ž.Unguvaitytės, skiria keliasdešimt tūkstančių litų asmeninių lėšų ir siūlo treniruoklių aikštyną įrengti gerokai apleistos krepšinio aikštelės vietoje, o vaikų žaidimų aikštyną – sūpynių ir karuselės arba kitoje, tinkamiausioje tokiam dalykui, J.Lingio parko vietoje. Nepelno siekianti organizacija kreipėsi į rajono savivaldybės administraciją ir tarybą, prašydama prisidėti prie laisvalaikio zonų infrastruktūros gerinimo, parenkant tokioms veikloms tinkamą vietą, parengiant jų naudojimo dokumentus ir suteikiant kitą administracinę pagalbą, galbūt prisidedant nors simboline pinigine parama. Abejonių dėl tokios vizijos nė vienam tarybos nariui nekilo. R.Rauktienė pažadėjo, kad visa reikalinga administracinė pagalba, kurios prašo verslininkai, bus suteikta. Pasak savivaldybės Regioninės plėtros skyriaus vedėjo Vito Girdausko, J.Lingio parkas planuojamas atnaujinti trečiajame projekto „Draugystės parkai“ etape. Jis patikino, kad iniciatyvos nesusikirs ir jaunųjų verslininkų iniciatyva labai sveikintina. Būtų džiugu, jei atsirastų daugiau tokių vizijų. Šis pavyzdys galėtų tapti dar vienos savanorystės akcijos pradžia, jei šią iniciatyvą palaikytų ir prie jos prisidėtų visi savo kraštui neabejingi šakiečiai: pavieniai žmonės, privačios ar valstybinės įmonės. Ne veltui sakoma, kad surėmus pečius ir kalnus galima nuversti.