Tikrasis krikščioniškas gailestingumas – atjauta ir pagalba alkstantiems

maitinimas2Asta GVILDIENĖ
 
Tuo tarpu, kai vasario viduryje įsikūrusi viešoji įstaiga „Šakių vaišnavų kultūros centras“ dar tik ketina pradėti labdaringą sunkiau besiverčiančių šakiečių maitinimą ir dairosi, kur galėtų įkurti valgyklą, kurios iki šiol Šakiuose nėra, Kudirkos Naumiestyje  tokia veikla vykdoma jau bemaž penkerius metus.
 
Nuotr. Senjoras Balys Manikas jau beveik penketą metų džiaugiasi galimybe pigiai ir skaniai papietauti Kudirkos Naumiesčio Šv. Kryžiaus Atradimo parapijos valgykloje.
 
Padiktavo gyvenimas
 
Pasak labdaringo skurstančiųjų maitinimo iniciatoriaus - Kudirkos Naumiesčio Šv.Kryžiaus Atradimo bažnyčios klebono Donato Jasulaičio, idėją parapijos valgykloje pamaitinti sunkiau besiverčiančius naumiestiečius padiktavo gyvenimas. „Tiesiog žiūri ir matai, kad vargstančių žmonių kasmet vis daugėja. Jie ateina ir prašo pagelbėti, - pasakojo kunigas D.Jasulaitis. – Nesudurdami galo su galu, jie badmiriauja, tad karštos sriubos lėkštė ir duonos riekė  - jiems reali pagalba.“ Juo labiau, kad tikrasis krikščioniškas gailestingumas – atjauta ir pagalba alkstantiems.  Tikėjimas mus moko – alkstantį pavalgydink, ištroškusį pagirdyk, vargšą aprenk, keleivį priglausk, kalinį sušelpk, ligonį aplankyk, o mirusį palaidok. Tad, besilaikant krikščioniškųjų tradicijų, Kudirkos Naumiestyje  jau bemaž penkerius metus teikiamas labdaringas maitinimas.

Maistą dažniausiai išsineša

Išsiaiškinome, kad tik pradėjus dalinti labdaringą maitinimą, jo pasiimti atvykdavo apie trisdešimt naumiestiečių. „Šiandien jų sumažėjo perpus, - sako kunigas D.Jasulaitis. – Priežastis paprasta - žmonės tiesiog išmirė.“ Pasak jo, nors ir būdavo paskirtas laikas, kada jie gali atvykti nemokamai papietauti ar išsinešti indeliuose namo, tačiau ši tvarka nepasiteisino. Visi suprantam, kad labdaringų pietų žmonės ateina tada, kada jiems patogiau. Valgyklos darbuotojos pasakojo, kad retas valgo vietoje. „Gal gėdijasi, gal jiems čia nejauku, - kalbėjo moterys. – Atsineša savo indelius, į kuriuos sudedame maistą, ir išeina. Per tiek metų jokių incidentų nėra įvykę, nors kartais matome, kad žmogus išgėręs ar pagiringas, tačiau visada padėkoja, visada mandagiai elgiasi.“ Kai kurie maisto pasiimti ateina ir savaitgalį.

Remiami ir senjorai

Pradėjus labdaringą maitinimą, klebonas D.Jasulaitis teigė pastebėjęs, kad padėti reikia ir dar vienam žmonių sluoksniui – senjorams ir socialiai remtiniems žmonėms. Šiandien parapijos valgyklos valgiaraštyje nurodyta, kad šie žmonės pateikę dokumentą, čia gali papietauti net 30 proc. pigiau, nors visi patiekalai labai pigūs, nes parduodami savikaina, kaip ir rajono švietimo įstaigose. Pavyzdžiui, virtų bulvių cepelinai čia kainuoja tik 2 litus 20 centų. Virėjos stengiasi, kad maistas būtų toks, kaip namuose – šviežias, skanus ir sotus. „Neišsiverstume be parapijos paramos. Čia pavalgome pigiai ir labai skaniai. Moterys net šašlykų mums iškepa, - džiaugėsi papietauti atvykę nuolatiniai valgyklos lankytojai, daugiausiai vietiniai senjorai.“  Kasdien čia pigiau papietauti atvyksta 33 naumiestiečiai.

Turi ir daugiau idėjų

Klebonas D.Jasulaitis tikino, kad turi ir daugiau labdaringos veiklos idėjų, tačiau jas įgyvendinti vien iš parapijos lėšų neįmanoma. Jau seniai jis galvoja apie nemokamą vaikų iš socialiai remtinų ir sunkiau besiverčiančių šeimų maitinimą ir užimtumą savaitgaliais. „Šią idėją palaikė ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos direktorius Romas Eikevičius, - tvirtino kunigas D.Jasulaitis. – Mokytoją, kuris užsiimtų su vaikais turėtume, tačiau problema su maitinimu, mat suskaičiavome net 56 vaikus. Šiuo klausimu buvo kreiptasi ir į rajono savivaldybę, tačiau kol kas ji neparėmė šios labdaringos idėjos.“ Klebonas mato dar vieną galimybę padėti šiems vaikams – organizuoti vasaros stovyklas, nes yra tikimybė, kad kai kurie iš jų per atostogas badmiriauja, nes galbūt sočius ir karštus pietus kartą per dieną gauna tik mokykloje. Tačiau ir vėl viskas atsimuša į  pinigus. Kunigas D.Jasulaitis sako nenuleisiąs rankų ir bandysiąs projektų pagalba įgyvendinti šias idėjas, kad padėtų alkstantiesiems. Už palaikymą ir tai, kad labdaringos idėjos virsta tikrove, jis dėkingas Kudirkos Naumiesčio Šv. Kryžiaus Atradimo parapijos globos namų direktorei Janei Okunienei ir visoms valgyklos moterims.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.