Šakiečiai bandė prisijaukinti Drakonų valtis

Šakių baseine pirmą kartą surengtose Drakonų valčių varžybose jėgas išbandė šešios komandos, kurios atkakliai ir įnirtingai bandė įrodyti savo pranašumą. D. Pavalkio nuotr.

Praėjusį penktadienį Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro (JKSC) baseine vyko unikalios ir iki šiol daugeliui visiškai nežinomos Drakonų valčių sporto varžybos. Baseine susirungė šešios komandos, o artimiausiu metu savo jėgas bus pakviesti išbandyti ir moksleiviai.

Nors sakoma, kad pirmas blynas neretai būna prisvilęs, bet ne šįkart. Tiesa, daugelis dalyvių Drakonų valčių sportą išbandė pirmąkart, bet netrūko nei azarto, nei per kraštus besiliejančių emocijų, nei palaikymo šūksnių. Iš viso varžybose dalyvavo penkios šakiečių komandos ir svečiai iš Vievio. Į valtį baseine lipo po dvi komandas, kurias sudarė po šešis dalyvius, kurie susėdę vieni prieš kitus it trauktų virvę, bet kibę į irklus kuo greičiau ir kuo daugiau stengėsi valtį pastūmėti į savo pusę.  

Dalyviai išties įnirtingai varžėsi, kuri gi komanda bus stipriausia, tad po atkaklių irklavimų triumfavo „Ūkininkai“, finale įveikę „Pasienio ruonius“, trečią vietą užėmė JKSC komanda, ketvirta liko „Vėjo“ komanda, penkti – Šakių KASP komanda, o paskutiniai – „Super Life“ iš Vievio.

Tarp šešių komandų geriausiai sekėsi „Ūkininkams“ (tupi priekyje), antri liko „Pasienio ruoniai“ (stovi dešinėje už nugalėtojų), o trečią vietą užėmė Jaunimo kūrybos ir sporto centro komanda (kairėje už nugalėtojų). Organizatorių nuotr.

Kaip sakė komandinio irklavimo klubo „Slibinas“ vadovas Marius Zapalis, Drakonų valčių sportas yra vienas didžiausių pasaulyje, sudarantis 10 proc. pasaulinio turizmo, tačiau Lietuvoje kol kas tai nėra itin populiaru. Užtat jau nuo 2014 m. jo vadovaujamas klubas stengiasi šią sporto šaką populiarinti, organizuoja festivalius regionuose.

„Aš kai atradau šį sportą, susižavėjau juo, todėl, kad jo nauda triguba ar net keturguba. Tai sportas, antra – komandinis darbas, nes turi būti sinchronas ir turi dirbti visi, trečia – grįžta psichologinė pusiausvyra, taip pat neseniai skaičiau mokslinių straipsnių, kad šis sportas turi daug gydomųjų savybių“, – privalumus vardijo M. Zapalis. 

Anot jo, pilnoje valtyje gali plaukti ir 22 žmonės, baseine gali rungtis ir aštuoni prieš aštuonis ar šeši prieš šešis, kaip ir buvo Šakiuose. Kadangi šįkart baseine rungėsi suaugę, tad po savaitės ar dviejų Šakiuose vyks ir moksleivių varžybos, tad jau dabar mokiniai gali burti komandas ir ruošis išties azartiškam ir unikaliam renginiui.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.