Sergančiųjų fiksuota mažiau, ligos labiau guldo suaugusius

Jei metų pabaigoje buvo gana aukštas sergamumas gripu bei ūmiomis viršutinių takų infekcijomis, tai pirmąją metų savaitę, kaip rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenys, sergančiųjų gerokai mažiau.

Pirmąją metų savaitę Šakių rajone iš viso buvo 209 sergantieji, iš jų 48 vaikai iki 17 m. (paskutinę metų savaitę sergančiųjų buvo 394). Gripu praėjusią savaitę sirgo 29 asmenys, iš jų šeši vaikai, tad, lyginant su ankstesniu laikotarpiu, sergančių net keliasdešimčia mažiau. Visgi lyginant su kitomis apskrities savivaldybėmis, Šakiai pagal sergamumą yra trečioje vietoje. Ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis praėjusią savaitę sirgo 167 asmenys (ankstesnę savaitę – 287), iš jų 42 vaikai iki 17 m. Tad stebint rodiklius akivaizdu ir tai, kad labiau serga ne vaikai, o suaugę.
 
COVID-19 pirmąją metų savaitę sirgo 13 asmenų. Septynių dienų vidurkis – po du atvejus kasdien. Praėjusią parą susirgo du žmonės. Rajone 100 tūkst. gyventojų per 14 d., ketvirtadienio duomenimis, teko 96,5 atvejo. Rajone, kaip rodo duomenys, nuo pandemijos pradžios nuo COVID-19 mirė 83 žmonės, kuriems koronavirusas buvo pagrindinė mirties priežastis. Tiesa, nei gruodį, nei sausio mėn. mirčių rajone nuo COVID-19 nefiksuota, paskutiniai du atvejai registruoti lapkričio viduryje.  

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.