Vyko „Sidabro vainikėlio“ rajoninis turas

Kovo 3 d. Šakių „Varpo“ mokykloje įvyko moksleivių liaudies dailės konkursinės parodos „Sidabro vainikėlis“ rajoniniam turui pristatytų darbų peržiūra ir atranka regioniniam etapui.

Darbus parodai pristatė 20 moksleivių iš Šakių „Varpo“ mokyklos, Slavikų, Kidulių pagrindinių mokyklų, Lekėčių mokyklos, Lekėčių keramikos centro, Griškabūdžio, Lukšių Vinco Grybo gimnazijų ir Kidulių pagrindinės mokyklos Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinio ugdymo skyriaus.
 
Komisija atrinko 17 dalyvių, kurių darbai balandžio 23 d. varžysis Marijampolės kultūros centre vyksiančiame regioniniame konkurso ture.

Moksleivių liaudies dailės konkursą „Sidabro vainikėlis“ inicijuoja  Lietuvos liaudies kultūros centras, siekdamas saugoti ir puoselėti tradicinio meno šakas, plačiau parodyti talentingų vaikų dailės darbus, sukurtus atsigręžus į gyvybingas etninės kultūros tradicijas. Varžydamiesi dėl simbolinių „Sidabro vainikėlio“ prizų, jaunieji kūrėjai skatinami tobulinti savo žinias, dailiųjų amatų įgūdžius.

Parodos vyksta trimis etapais. Rengiami rajoniniai, regioniniai ir respublikinis turai. „Sidabro vainikėlis“ Šakių „Varpo“ mokykloje rengiamas jau antri metai. Šiemet dalyvių skaičiumi jis buvo gausesnis negu pernai.

Lyginant su praėjusiais metais, daugiau darbų atitiko konkurso nuostatus. Vadinasi, mokytojai moksleivius veda teisingu keliu. Labai džiugina medžio drožiniai, kurie šį kartą labai išsiskyrė iš kitų darbų. Pavyzdžiui, šiaudinukai, t. y. žaislai eglutei, puikus pasirinkimas tokiam konkursui.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.