Svarbus pasirinkimas dešimtokams

Kovo mėnesį dešimtokai privalės pasirinkti, kokius dalykus mokysis III ir IV gimnazijos klasėse. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabrėžia, kad šie pasirinkimai labai svarbūs, nes turės įtakos brandos egzaminams, kurie po poros metų bus organizuojami pagal naują tvarką.

Šiemet dešimtokai privalės rinktis mažiausiai aštuonis dalykus, kurių pradės mokytis kitais metais. Tarp jų – visiems privalomi dalykai: lietuvių kalba ir literatūra, matematika, fizinis ugdymas ir socialinė-pilietinė veikla. Lietuvių kalbai ir literatūrai bei matematikai mokytis reikia pasirinkti mokymosi kursą – išplėstinį ar bendrąjį.
 
Iš privalomai pasirenkamų dalykų galima rinktis užsienio kalbų (anglų, vokiečių, rusų), visuomeninio ugdymo (geografija, istorija, ekonomika ir verslumas, filosofija), gamtamokslinio ir technologinio ugdymo (dailė, muzika, teatras, šokis, medijų menas, taikomosios technologijos).

Taip pat galima rinktis papildomai: iš modulių, skirtų giliau mokytis privalomų ir privalomai pasirenkamų dalykų, profesinio mokymo programos modulių, skirtų įgyti pasirinktą kvalkifikaciją, arba iš laisvai pasirenkamų dalykų (nacionalinis saugumas ir krašto gynyba, astronomija, menų istorija, psichologija, teisė, geografinės informacinės sistemos, etninė kultūra).

Privalomų pamokų minimumas – 25 val. per savaitę, maksimumas – 35 val. per savaitę.

Tiesa, IV klasėje bus galima keisti pasirinktus dalykus, tačiau mokinys privalės išlaikyti naujai pasirinktų dalykų tarpinius patikrinimus.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.