Demonstravo traktorių valdymo įgūdžius

traktorininko konkursas
Figūrinio traktoriaus vairavimo rungtis iš konkurso dalyvių pareikalavo ir žinių, ir susikaupimo. D. Pavalkio nuotr.


Gegužę Marijampolės profesinio rengimo centro (PRC) Kudirkos Naumiesčio skyrius sukviečia moksleivius pasivaržyti geriausio traktorininko meistriškumo konkurse, šiemet peraugusiame į tarptautinį, kadangi tarp 30 dalyvių varžėsi ir svečiai iš Suvalkų (Lenkija).
 
Į Kudirkos Naumiesčio skyriuje vykusį konkursą dalyviai atvyko ne tik iš rajono (Griškabūdžio, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos, Lukšių Vinco Grybo gimnazijų), įvairių Lietuvos vietovių, bet ir iš Suvalkų vaivadijos (Lenkija) mokyklų. Konkurse, žinoma, dalyvavo ir Kudirkos Naumiesčio skyriaus jaunieji traktorininkai.

Konkurso atidarymo metu dalyvius bei organizatorius sveikino rajono meras Raimondas Januševičius, vicemeras Darius Jakavičius, Kudirkos Naumiesčio seniūnas Edvardas Belevičius.

Kasmet gausėjančiu konkurso dalyvių skaičiumi bei gimnazijų prisijungimu pasidžiaugė ir Marijampolės PRC direktorius Gražvydas Juodišius.

Moksleivių kategorijoje varžėsi 24 dalyviai. Jiems reikėjo atlikti teorinių žinių testą, išklausyti darbų saugos instruktažą ir atlikti praktinę užduotį – atpažinti detales bei atlikti traktoriaus „John Deere 6150M“ dviašės puspriekabės figūrinį vairavimą. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad konkurso „Geriausias traktorininkas 2023“ nugalėtoju tapo Vilkaviškio skyriaus moksleivis Lukas Kirvaitis, antras – jo bendramokslis Edvinas Durneika. Abu mokinius konkursui ruošė mechanizacijos mokytojas metodininkas Alvydas Šimanskas. Trečias – svečias iš Lenkijos Jakub Nikšcin. Jo mokytojas Dariusz Woiciechowski.

Jaunųjų ūkininkų kategorijoje išbandyti savo jėgas buvo užsiregistravę šeši dalyviai. Pirmąją vietą iškovojo Mindaugas Lionas, antrąją – Kęstutis Puodžiukaitis, trečias liko Ričardas Murauskas.

Griškabūdžio gimnazijos abiturientas Kostas Kardauskas sakė, kad konkurse dalyvauja antri metai iš eilės. Jis aukštus balus surinko teorinių žinių ir detalių atpažinimo rungtyse.

„Figūriniame vairavime kliudžiau vieną žymeklį, sugaišau laiko. Gyvenu Paluobiuose, ūkininkaujam truputį. Namuose vairuoju, remontuoju traktorių. Ateitį žadu sieti su mechanika, po gimnazijos studijuoti. Vėliau užsiimti traktorių remontu, – kalbėjo kraštietis. – Pernai dalyvavau konkurse, patiko. Be abejo, konkurse įgauni naujų žinių, patirčių.“

Ant nugalėtojų pakylos lipęs Kudirkos Naumiesčio skyriuje technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybę pasirinkęs M. Lionas sakė, kad jam tiesiog patinka technika, o konkurse tapti nugalėtoju tarp jaunųjų ūkininkų tiesiog lėmė sėkmė.

Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė pasidžiaugė, kad šiemet prie konkurso organizavimo prisidėjo gausus būrys rėmėjų, tarp kurių ir ūkininkai, žemdirbiškos organizacijos. Pasak vedėjos, tokių konkursų metu, matant moksleivių demonstruojamus gebėjimus, atsiranda ir didesnis būsimųjų darbdavių suinteresuotumas.

Prizinių vietų laimėtojai buvo apdovanoti Marijampolės PRC direktoriaus diplomais bei rėmėjų prizais.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.